Субота, 20 Липня, 2019
hyper-v vs vmware
Hyper-V vs VMware
Не хто крутіший, а як порівняти
Битва гіпервізорів на полі віртуалізації йде вже не перший рік: були написані тисячі статей і виступили сотні експертів. У розрізі побудови архітектури переможцем може бути призначений будь-який гіпервізор, при чому з обґрунтованим висновком. Дуже складно на сьогоднішній день визначити, який із видів гіпервізора більш популярний в українських компаніях і яку з платформ частіше пропонують локальні хмарні провайдери. Ми ж підняли інший аспект цієї вічної війни брендів: як порівняти Hyper-V і VMware? Адже випадки переходу з одного гіпервізора на інший не поодинокі, а міграція стає все більш простою і безболісною.
Ключова відмінність між Hyper-V і VMware, яку видно неозброєним оком – це підрахунок необхідних для роботи ресурсів.
Візьмемо, здавалося б, найпростіший параметр – процесор. Хмари на VMware пропонують одиницю виміру vCPU (GHz), що дорівнює 1 ГГц, в той же час хмари на Hyper-V, в силу особливості платформи, пропонують одиницю виміру vCPU (ядро), і частота цього ядра дорівнює частоті процесора, який використовує оператор. Для коректного порівняння пропозицій необхідно привести все до однієї одиниці виміру. Зручніше за все використовувати частоту процесорів.
Запит на прорахунок ресурсів Віртуальна машина з параметрами 4 ядра і 8 ГБ оперативної пам’яті.
Відповідь хмарних провайдерів VMware: 4 vCPU (GHz) за 382 грн з ПДВ і 8 Гб оперативної пам’яті за 744 грн з ПДВ = 1126 грн з ПДВ.
Hyper-V: 4 vCPU (ядра) і 8 Гб оперативної пам’яті за 1388 грн з ПДВ. При частоті процесора 2,4 ГГц.
Пропозиція на VMware вигідніше за ціною, але розберемося більш детально. За умови приведення частоти процесорів до спільного знаменника отримуємо:
Хмара на VMware пропонує 4 ГГц в той час, як Hyper-V надасть 4 * 2,4 = 9,6 ГГц
Обчислювальна потужність хмари на Hyper-V на 240% більше ніж на VMware при різниці в ціна всього на 23%.
Спільний знаменник для ядер – їх частота
Для того, щоб уникнути подібних неточностей в прорахунках, UCloud рекомендує в запиті на прорахунок ресурсів вказувати необхідну частоту ядер віртуального сервера. Для більшості завдань частота 2.3-2.4 ГГц цілком достатня. З найбільш поширеного ПО, якому необхідні більш високопродуктивні ресурси (частота ядра 3.4 ГГц) – це 1С.
І Hyper-V, і VMware вже давно вийшли на той рівень можливостей, коли визначати хто краще не має ніякого сенсу. А порівнювати потужності віртуальних машин на різних віртуалізації стає все більш актуально.
Автор: Tonya
Рубрика: Новини Юклауд