Понеділок, 21 Грудня, 2020
Побудова приватної хмари. З чого почати?
Приватна хмара – це хмарна інфраструктура, яка призначена для використання виключно однією організацією, що включає декілька користувачів (наприклад, підрозділів). Таке рішення ізольоване від зовнішнього світу і це – чи не найголовніша відмінність від публічних або гібридних хмар.
Основні засади побудови приватної хмари є єдиними для усіх концепцій.
1. Аудит
Без аудиту та інвентаризації всіх сервісів, додатків та бізнес – систем неможливо побудувати якісно нове рішення. Основними рушіями для проведення аудиту систем перед міграцією є:
- Невизначеність з кількістю ресурсів при переході з фізичних потужностей на віртуальні
- Сумісність програм та додатків
- Критичність бізнес-сервісів для роботи: години пікових навантажень та простою, оновлення тощо
2. План міграції приватної хмари
Цей етап, не можна пропускати чи нехтувати їм. Під час розробки плану міграції для створення приватної хмари компанії визначаються ті етапи та критичні моменти, що є запорукою успішної реалізації задуму. А саме:
- Визначення порядку перенесення сервісів до приватної хмари
- План бекапування зі встановленням точок резервування та глибини збереження копій
- Проговорення індивідуальних особливостей бізнес-процесів та сервісів, що підлягають міграції.
Ми вже розповідали про RTO та RPO інфраструктури і на прикладах обговорювали чому план бекапування важливий для інфраструктури не тільки приватної хмари, а й інфраструктури загалом. Не менш важливими є аудит та план міграції, що дозволяють всім учасникам процесу йти за єдиним стандартом виконання проекту по перенесенню даних в приватну хмару.
Наступний блок робіт виконується вже після створення приватної хмари.
3. Розгортання та налаштування сервісів
Подеколи цей блок займає більше часу, ніж міграція, але є запорукою безперебійної роботи та оптимізації ресурсів без нехтування безпекою. На що слід звернути увагу:
- Організація підключень співробітників,
- Видача доступів до програм та сервісів
- Організація безпеки периметру приватної хмари
- Оптимізація потужностей, що використовуються при роботи з приватною хмарою.
Для того, щоб отримати зиск після побудови приватної хмари, необхідно уважно поставитись до безпеки та доступів. Адже приватна хмара володіє всіма інструментами для побудови форт Нокс навколо ІТ-інфраструктури компанії. Не треба довго розказувати скільки можуть коштувати прогалини в безпеці, яких можна було б уникнути. А для оптимізації бюджетів, що витрачаються на хмарні ресурси, необхідна оптимізація потужностей. Адже віртуалізація дозволяє використовувати менше потужностей ніж фізична інфраструктура, без втрати працеспроможності.
4. Моніторинг та оптимізація приватної хмари
Побудова приватної хмари компанії оптимізує деякі процеси підприємства, але контроль є контроль. Ці процеси є рутинними в роботі з приватною хмарою. Адже саме віртуалізація та формат роботи з хмарним опреатором дозволяють коректувати кількість ресурсів в залежності від потреб, сезонності та навантажень на ІТ-інфраструктуру.
Автор: Tonya
Рубрика: Новини Юклауд