Субота, 20 Липня, 2019
RTO и RPO
# Власна_думка
UCloud RTO і RPO. Або про що потрібно пам’ятати при резервуванні даних?
Люди діляться на 3 типи:
ті, хто роблять бекап (backup);
ті хто ВЖЕ роблять бекап (backup);
ті, хто тепер перевіряє бекап (backup).
Народна мудрість
У світлі останніх подій український бізнес звернув свій погляд до резервних копій даних і резервування інфраструктури в цілому. Але зробити бекап – справа не хитра. Більше питань виникає з тим, щоб зробити його правильно. Пропонуємо розглянути 2 ключові параметри резервування даних, без яких бекапи такими не будуть:
час відновлення (recovery time objective (RTO) – допустимий час простою сервісу в разі збою;
точка повернення (recovery point objective (RPO) – допустимий обсяг можливих втрат даних у разі збою.
Ці значення встановлюються бізнесом індивідуально, виходячи із завдань.
Наприклад, якщо у вас звичайна не автоматизована автостоянка, то недоступність електронної пошти не критична (це про RTO), а втрата статистики в пасьянсі за рік, максимум може позначитися на настрою охоронця стоянки (це RPO). Якщо ви, наприклад, банк, то простій банкоматів пару годин – погано: люди почнуть панікувати, активно цікавитися життєдіяльністю компанії – але не критично – тут свою роль відіграє позиції бізнесу на ринку, і наскільки проінформовані про інцидент співробітники, які спілкуються з клієнтами (RTO ). Але якщо ви як банк втратить дані по платежах … Ви можете попрощатися з компанією – фінансовий, регулятивний і репутаційний ризики її поховають зі свистом гільйотини (RPO).
RPO і RTO – не абстрактні, а цілком конкретні значення часу. Точка RPO – це час створення останньої резервної копії, на момент якої ви можете повернутися в разі збою. RTO – час, який необхідно витратити на відновлення (наприклад, витягти дані з резервної копії або запустити резервний майданчик). Варто зауважити, що RPO і RTO – це максимальні значення і повинні бути наближені до нуля. Але не варто вимагати від резервування строго нульового значення – це нереально: завжди буде витрачатися кілька хвилин на запуск аварійного майданчика, на розгортання резервних копій і так далі. Для кращого розуміння, що таке RPO і RTO, наведу приклад: RPO (точка повернення) = 1 доба. Значить копіювання відбувається раз в день (переважно вночі, коли навантаження на системи і канал передачі даних мінімальні). Якщо резервне копіювання запускається о 1:00, а у нас стався збій в 0:59, то втрата якраз 1 добу. Якщо збій стався о 2:00 (після успішного завершення резервного копіювання), то всі дані цілі і легко відновляться. Якщо для Вас важко розібратися з Вашими резервними копіями, зверніться до фахівців UCloud, які допоможуть розібратися з сервісами та вимогами по відновленню.
Автор: Tonya
Рубрика: Новини Юклауд