П’ятниця, 22 Квітня, 2022
1 ТБ бекапу = до 3 ТБ живих даних. Або як спланувати кількість ресурсів для бекапу.
Одним з частих питань при організації збереження даних в хмарних ЦОД є «Скільки потрібно місця передплатити для збереження необхідного об’єму?». І найчастішою помилкою є розрахунок 1:1 з реальним місцем робочої інфраструктури. Але це не зовсім так, адже при збереженні даних за допомогою Veeam можна зекономити в 2 чи навіть 3 рази місце. Так до 3 ТБ робочих даних в базі можуть з легкістю перетворитись в 1 ТБ холодного бекапу. Розберемось як це працює.
Існує загальна теоретична формула розрахунку місця для бекапу:
Розмір бекапу (Backup Size) = C x (F x Data + R x D x Data)
Тут:
Data — сумарний розмір всіх віртуальних машин, оброблюваних конкретним завданням резервного копіювання (реально займане місце, а не виділене)
C — середній коефіцієнт стиснення (загалом залежить від цілого ряду факторів, може бути дуже високим, але ми візьмемо мінімальний — 50%)
F — кількість повних бекапів (VBK) у ланцюжку, згідно з політикою зберігання (беремо 1, якщо не використовується режим з періодичним створенням повних бекапів)
R — кількість інкрементальних бекапів (VRB або VIB) у ланцюжку, згідно з політикою зберігання (за замовчуванням в UCloud це 7)
D (delta) — середня кількість змін диска ВМ в інтервалі від одного проходу завдання резервного копіювання до іншого (Для основної маси ВМ це 1-2%, але для Exchange і SQL значення сягає 10-20% через велику кількість транзакцій і, відповідно, записів у журналах, так що середнє 5% буде цілком прийнятним).
Компрессія до 50-30% досягається за рахунок використання при бекапуванні спеаціальних сервісів для резервного копіювання на кшталт Veeam Backup&Replication.
Існує багато калькуляторів, які допоможуть підрахувати кількість необхідних терабайт для збереження бекапу інфраструктури. Одним з таких є Veeam One, що включає в себе планування необхідних ресурсів для найпоширеніших платформ віртуалізації Hyper-V та Vmware, аналіз використання ресурсів, звіти про резервування та використані ресурси, білінг тощо.
Повертаючись до формули, залишилися ще два параметри – F і R. Ці значення вказують, скільки ви хочете мати повних бекапів (Fulls) або інкрементальних бекапів (incRements). З режимами Reverse incremental все очевидно — для них буде:
F = 1 і R = rps (загальна кількість точок відновлення) – F
А якщо потрібні weekly synthetics чи active fulls? Тут усе стає дещо складнішим, бо треба брати до уваги налаштування політики зберігання. Наприклад, якщо вам потрібно будувати інкрементальний ланцюжок forward incremental, роблячи ще раз на тиждень weekly full, а при цьому політика наказує зберігати 2 точки відновлення (restore points), то у вас в якийсь момент може виявитися 9 точок – а все з- за залежностей між інкрементами та повними бекапами. Поняття «точка відновлення» потрібно трактувати буквально (що робить Veeam Backup & Replication) – це точка, з якої можна відновитися. Якщо не буде повного бекапу – «фундаменту», від якого будується ланцюжок інкрементів-«поверхів», то ні з якого інкременту-«поверху» відновити машину («дім») не можна буде.
Ми вже детально розповідали про точки відновлення та частоту резервних копій (RTO і RPO): https://ucloud.ua/rto-i-rpo/ І про те, як правильно підібрати ці параметри та на що вони впливають.
Чому компресія даних при бекапуванні важлива?
- Зменшення обсягу даних
Для більшості типів даних стиснення резервної копії дозволяє істотно зменшити обсяг бекапу. У випадках, коли вартість зберігання залежить від обсягу даних (наприклад, хмарні послуги), копіювання зі стиском даних забезпечує велику економію коштів.
- Зниження завантаження мережі та витрат на передачу даних
Стискання при резервному копіюванні файлів зменшує кількість інформації, що передається при бекапі даних через мережу. У випадках, коли з технічних чи фінансових міркувань бажано зменшення мережного трафіку при бекапі, стиснення копії приходить на допомогу.
- Інформаційна безпека
Копіювання зі стиском даних – додатковий рівень захисту архівних даних як від несанкціонованого доступу, так і від випадкових змін. Стиснення копій даних гарантує їх цілісність при відновленні; інакше програма повідомить про помилку.
Всі підрахунки про кількість місця для бекапу та ступінь компресії найпростіше рахувати за допомогою ПЗ, яке буде використовуватись під час процесу створення резервних копій. UCloud має статус Gold partner Veeam і використовує продукти цієї компанії для організації роботи з інфраструктурою як всередині компанії так і в роботі з клієнтами.
Автор: Tonya
Рубрика: Новини Юклауд