Logo Ucloud

Гібридна хмара

Гібридна хмара — це універсальна модель, яка дозволяє ефективно використовувати ресурси і підтримує інтеграцію з публічною хмарою.

Що таке гібридна хмара?

Гібридна хмарна інфраструктура: кращий вибір сучасного бізнесу

Гібридна хмара (Hybrid Cloud) – це обчислювальне середовище, яке одночасно має властивості публічної та приватної хмари. Користувач може легко переходити від закритого та конфіденційного середовища до загальнодоступних даних. Завдяки цьому зберігається баланс між доцільним використанням ресурсів компанії та продуктивною роботою над поставленим завданням.

 

Як може виглядати поєднання різних технологій у гібридній хмарі:

Мультихмара та гібридна хмара: відмінності

Гібридна хмара у своїй архітектурі також має одну чи декілька публічних хмар. Але разом з цим обов’язковою частиною є приватне чи локальне середовище. Через це гібридна хмара має більш складну структуру. Для компаній, які не можуть повністю перейти у хмару через технічні особливості, гібридна хмара кращій вибір. Але при цьому губиться можливість обирати постачальників на свій розсуд, бо завжди треба рахувати можливість інтеграції всіх систем.

Гібридна хмара: ключові переваги для компаній

Гнучкість

Це головна перевага гібридної архітектури на підприємстві, завдяки якій можливо швидко модифікувати стратегії та адаптуватись до змін. Це відбувається завдяки майже миттєвому доступу до ресурсів хмари (публічної або приватної).

Масштабованість

При необхідності можна значно збільшувати потужності у години пікових навантажень та відмовлятись від них у часи простою. Цю функцію надає підключення публічної хмари, яка дозволяє швидко реагувати на зміну трафіка у режимі реального часу.

Контроль даних та ресурсів

Гібридна хмара дозволяє виконувати різні варіанти розгортання інфраструктури завдяки можливості налаштовувати під свої потреби розподілення даних та ресурсів. Це відбувається шляхом збереження важливої та конфіденційної інформації у приватному середовищі, а ресурсомісткі задачі – переносом у публічну хмару.

Безпека

Переміщення навантаження та ресурсів у гібридній інфраструктурі підпорядковане централізованій системі управління, яка складається з зашифрованих інтерфейсів прикладного програмування та створених контейнерів. Це дозволяє контролювати доступ до різних даних та їх безпеку.

Економічність

Модель гібридної хмари знижує капітальні витрати на закупівлю, реконструкцію та обслуговування локального середовища. Оптимізація витрат дозволяє більш гнучкіше розподіляти бюджет та обирати максимально ефективне рішення у конкретній ситуації. Бізнес може працювати з різними постачальниками та тарифами, отримуючи більше переваг.

Сучасні технології

Гібридна хмара дозволяє експериментувати та запроваджувати на підприємстві такі інновації як штучний інтелект, машинне навчання, автоматизацію деяких процесів. Це відбувається за можливості збереження основного масиву даних у безпеці та наступної модернізації програм чи додатків.

Взаємодія з віддаленим персоналом

Організація компанією гібридної хмари дозволяє створити штат віддаленого персоналу, який матиме доступ до необхідних ресурсів та додатків. Це ефективна комбінація у тому випадку, коли необхідно створити конфіденційне приватне середовище разом з публічним.

Відповідність до законодавства

Гібридна інфраструктура дозволяє не відходити від існуючих законодавчих норм, які зобов’язують деякі бізнес-сфери жорстко регулювати збереження та обробку інформації. Компанії можуть самостійно обирати географічні зони та умови, не відходячи при цьому від аспектів конфіденційності.

Напрямки використання гібридної хмари

Створенні гібридної хмарної архітектури

Головні аспекти створення гібридної архітектури

Першим кроком у створенні гібридної архітектури на власному підприємстві є розробка стратегії. Це необхідно для оцінки можливостей компанії та визначення, які саме ресурси потрібні в даному випадку, щоб працювала гібридна хмара.

Наприклад, після проведення дослідження може виявитись, що публічна хмара потрібна лише декілька місяців на рік, а весь останній час інформація повинна зберігатись у приватній хмарі. Також можлива ситуація, коли у компанії критичних даних замало, а всі процеси необхідно перенести у публічну хмару.

Наступним кроком необхідно знайти шляхи об’єднання приватної та публічної хмари. Це може бути складним процесом через те, що кожна платформа має в основі свою технологію. Деякі з них можуть бути зовсім не сумісними. Також складнощі можуть виникнути через вже існуючу корпоративну структуру або її частину, яку неможливо перенести до хмарного середовища. Саме тому на цьому етапі необхідна поміч досвідченого спеціаліста.

І останнім кроком є необхідність створення регульованого доступу до різних рівнів інформації. Це важливо у великих компаніях, які мають виражену ієрархію влади. Для відтворення належного доступу кожному співробітнику бажано використовувати технологію RBAC. Це так званий доступ на основі ролей, які дозволяють створити правила розмежування доступу.

Ціна гібридної хмари

Гібридна Хмара - безкоштовний тест

Ознайомтеся з нашою презентацією

Компанія UCloud є срібним партнером Microsoft, а також співпрацює з українськими (ВОЛЗ) і європейськими (Fiberax) компаніями для організації каналів передачі даних.