Гібридна хмара
Гібридна хмара — це універсальна модель, яка дозволяє ефективно використовувати ресурси і підтримує інтеграцію з публічною хмарою.
- Головна
- Сервіси
- Хмара UCloud
-
Гібридна хмара
Що таке гібридна хмара?
Розвиток сучасних підприємств залежить від їх можливостей швидко адаптуватись до змін. Особливо це стосується тих, які потребують різного навантаження або збереження інформації з різним рівнем доступу. У цих випадках ідеальним вибором може бути гібридна хмара. За її допомогою бізнес може обирати обчислювальну модель, яка потрібна саме в цей момент. Це можливо завдяки гнучкій архітектурі з одним центром керування.
Гібридна хмарна інфраструктура: кращий вибір сучасного бізнесу
Гібридна хмара (Hybrid Cloud) – це обчислювальне середовище, яке одночасно має властивості публічної та приватної хмари. Користувач може легко переходити від закритого та конфіденційного середовища до загальнодоступних даних. Завдяки цьому зберігається баланс між доцільним використанням ресурсів компанії та продуктивною роботою над поставленим завданням.
Як може виглядати поєднання різних технологій у гібридній хмарі:
- публічна хмара може бути орендована у будь-яких постачальників таких послуг, наприклад, Google Cloud або Azur, та використовуватись за потреби;
- приватна хмара може бути представлена у вигляді локального середовища підприємства або орендованих потужностей у надійному ЦОД, де може зберігатись конфіденційна інформація з обмеженим доступом.
Структури притаманні для гібридної хмари
Налаштувати гібридну хмару можна декількома способами. Розглянемо їх:
- Cloud bursting. Ця модель налаштована таким чином, що публічна хмара починає працювати тільки у випадках пікового навантаження. Це можливо під час повного завантаження ресурсів, виділених локальним середовищем. Подібна архітектура ідеальна для тих компаній, які використовують різноманітну кількість ресурсів в залежності від впливу зовнішніх факторів. Наприклад, саме така модель підходить для маркетплейсів, які працюють у святкові дні.
- Cloud replication. Архітектура такого типу використовується, якщо необхідно проводити процес дублювання інформації з приватного середовища у публічне задля можливості відновлення у разі аварійних ситуацій. Також подібна модель необхідна для налаштування резервного копіювання, розподілення груп або налагодження права користування деякими видами даних користувачами.
- Cloud tiering. У цьому випадку відбувається переміщення інформації між різними рівнями зберігання. Це залежить від того, наскільки важлива інформація, що переміщується, а також як часто вона буває необхідна користувачам. На практиці це може виглядати, як зберігання архівних даних в публічній хмарі, а інформація, що часто використовується, у локальному середовищі компанії.
Мультихмара та гібридна хмара: відмінності
Розглядаючи особливості гібридних хмар, слід звернути увагу на наявність багатохмарних інфраструктур. Це необхідно для точного розуміння термінів, бо за функціоналом гібридна хмара не рівнозначна багатохмарній.
Архітектура багатохмарного середовища завжди складається з декількох публічних хмар від різних постачальників. Такий підхід вважається розумним, коли необхідно захистити дані шляхом дублювання або оптимізувати витрати. Також завдяки наявності декількох хмарних середовищ можливо значно краще розподіляти завдання. Наприклад, одна публічна хмара підходить для розробки додатків, а друга – для збереження деяких частин даних.
Гібридна хмара у своїй архітектурі також має одну чи декілька публічних хмар. Але разом з цим обов’язковою частиною є приватне чи локальне середовище. Через це гібридна хмара має більш складну структуру. Для компаній, які не можуть повністю перейти у хмару через технічні особливості, гібридна хмара кращій вибір. Але при цьому губиться можливість обирати постачальників на свій розсуд, бо завжди треба рахувати можливість інтеграції всіх систем.
Гібридна хмара: ключові переваги для компаній
Гнучкість
Це головна перевага гібридної архітектури на підприємстві, завдяки якій можливо швидко модифікувати стратегії та адаптуватись до змін. Це відбувається завдяки майже миттєвому доступу до ресурсів хмари (публічної або приватної).
Масштабованість
При необхідності можна значно збільшувати потужності у години пікових навантажень та відмовлятись від них у часи простою. Цю функцію надає підключення публічної хмари, яка дозволяє швидко реагувати на зміну трафіка у режимі реального часу.
Контроль даних та ресурсів
Гібридна хмара дозволяє виконувати різні варіанти розгортання інфраструктури завдяки можливості налаштовувати під свої потреби розподілення даних та ресурсів. Це відбувається шляхом збереження важливої та конфіденційної інформації у приватному середовищі, а ресурсомісткі задачі – переносом у публічну хмару.
Безпека
Переміщення навантаження та ресурсів у гібридній інфраструктурі підпорядковане централізованій системі управління, яка складається з зашифрованих інтерфейсів прикладного програмування та створених контейнерів. Це дозволяє контролювати доступ до різних даних та їх безпеку.
Економічність
Модель гібридної хмари знижує капітальні витрати на закупівлю, реконструкцію та обслуговування локального середовища. Оптимізація витрат дозволяє більш гнучкіше розподіляти бюджет та обирати максимально ефективне рішення у конкретній ситуації. Бізнес може працювати з різними постачальниками та тарифами, отримуючи більше переваг.
Сучасні технології
Гібридна хмара дозволяє експериментувати та запроваджувати на підприємстві такі інновації як штучний інтелект, машинне навчання, автоматизацію деяких процесів. Це відбувається за можливості збереження основного масиву даних у безпеці та наступної модернізації програм чи додатків.
Взаємодія з віддаленим персоналом
Організація компанією гібридної хмари дозволяє створити штат віддаленого персоналу, який матиме доступ до необхідних ресурсів та додатків. Це ефективна комбінація у тому випадку, коли необхідно створити конфіденційне приватне середовище разом з публічним.
Відповідність до законодавства
Гібридна інфраструктура дозволяє не відходити від існуючих законодавчих норм, які зобов’язують деякі бізнес-сфери жорстко регулювати збереження та обробку інформації. Компанії можуть самостійно обирати географічні зони та умови, не відходячи при цьому від аспектів конфіденційності.
На які моменти потрібно звернути увагу під час створення гібридної хмарної інфраструктури?
Побудова кращої архітектури хмари для компанії можливо за умови оцінки усіх її нюансів. Деякі моменти можуть визвати складнощі, якщо підійти до них нераціонально. До них можна віднести:
- Створення архітектури. Гібридна хмара потребує попередньої оцінки потреб бізнеса. Це необхідно через те, що проектування та початкові витрати можуть бути достатньо великими. Також необхідна попередня консультація з обраним постачальником публічної хмари, щоб і вони мали можливість реалізувати проект.
- Технічна реалізація. Компанія повинна запросити попередній аналіз у спеціалістів, щоб вони дослідили чи може бути створена гібридна хмара з урахуванням вже існуючої архітектури. Особливо це важливо, якщо компанія використовує декілька середовищ від різних постачальників – у такому випадку налагодження інтеграції та синхронізації інформації може бути достатньо складним.
- Чітка видимість. Під час створення складної архітектури у компанії може виникнути проблема з розумінням усієї системи та процесах, які у ній відбуваються. Для запобігання цього необхідно використовувати спеціальне програмне забезпечення та інші ефективні інструменти централізованого управління хмарою.
- Контролювання витрат. Це актуально для тих організацій, які співпрацюють з декількома постачальниками хмарних послуг, додатків та сторонніх продуктів. Для організації прозорого відстеження таких моментів також необхідно організувати одну інтегровану платформу. Це дозволить керувати витратами та правильно розподіляти ресурси.
Напрямки використання гібридної хмари
Гібридна хмара особливо актуальна у великих компаній, діяльність яких пов’язана з взаємодією зі значною кількістю користувачів або періодичною зміною навантаження. Ці процеси потребують швидкого відклику від додатків та програм, що може реалізувати гібридна архітектура. Також вона з легкістю може реалізувати конфіденційність даних, яка необхідна у багатьох установах. Приватна інформація може бути поміщена у локальне середовище, до якого матиме доступ лише вузьке коло користувачів.
До таких компаній належать:
Гібридна хмара в порівнянні з наземною інфраструктурою
Характеристика | Оцінка Гібридної | Оцінка Класичної |
---|---|---|
Продуктивність та доступність | ⭐⭐⭐ | ⭐⭐ |
Гнучкість конфігурацій | ⭐⭐⭐ | ⭐ |
Масштабованість | ⭐⭐⭐ | ⭐ |
Прогнозованість витрат | ⭐⭐ | ⭐⭐⭐ |
Підтримка застарілого ПЗ | ⭐⭐⭐ | ⭐⭐⭐ |
Безпека даних | ⭐⭐⭐ | ⭐⭐ |
Продуктивність під час роботи з потужними аналітичними онлайн-системами | ⭐⭐⭐ | ⭐ |
Продуктивність під час роботи з «важкою» графікою | ⭐⭐⭐ | ⭐⭐ |
Контроль за ІТ-інфраструктурою з боку власника даних | ⭐⭐ | ⭐⭐⭐ |
Гібридна хмара: реальні приклади успішного використання
Сьогодні багато відомих компаній використовують гібридну інфраструктуру та її інструменти. До них відносять:
- Netflix. Це усім відома платформа різноманітного відеоконтенту, яка щомісяця обслуговує мільйони користувачів. Для збереження бази даних контенту Нетфлікс використовує публічну хмару. Але зменшення затримок та якісна потокова передача забезпечується власною мережею Open Connect.
- Adobe. Велика компанія, яка виробляє програмне забезпечення. Щоб керувати оновленням ПЗ компанія використовує гібридну інфраструктуру. Її публічна хмарна частина забезпечує безперебійний доступ користувачів до своїх додатків, а власна приватна зберігає конфіденційні дані.
- Airbnb. Відома компанія для пошуку та оренди житла по всьому світу. Загальнодоступна частина її гібридної інфраструктури підтримує такі напрямки, як онлайн-послуги, збереження баз даних, додатка для мобільного та сайту. Приватна хмарна частина зберігає персональну інформацію користувачів, наприклад, їх платіжні дані.
Створенні гібридної хмарної архітектури
Під час побудови гібридної хмарної архітектури, яка дійсно працює без зупинки, необхідно організувати взаємодію різних компонентів. Зазвичай до них відносять:
- налаштування публічного середовища, що можливо зробити з уже існуючими надійними постачальниками послуг;
- налаштування приватного середовища для збереження конфіденційних даних, до яких не кожне може мати доступ;
- налаштування інтеграції між різними компонентами гібридної хмари задля забезпечення більш швидкої передачі даних та зв’язку;
- налаштування процесів керування гібридною архітектурою, що дозволяє бачити розподіл ресурсів та забезпечувати ефективну зміну робочих навантажень за потреби.
Чи можливо побудувати кращу версію гібридної хмарної інфраструктури?
У деяких випадках компанії стикаються з рядом проблем під час побудови гібридної хмарної архітектури. Але це можливо тільки при недотриманні наступних правил:
- Досвід. Для реалізації швидкої роботи гібридної хмари необхідно мати досвід. Для цього компаніям треба наймати кваліфікованих спеціалістів, які мають досвід роботи з кількома платформами та хмарними технологіями. Особливо необхідні експерти на етапі створення гібридної архітектури.
- Управління. Одразу треба налагодити управління хмарною інфраструктурою, тому на цей момент необхідно звернути увагу ще на етапі проектування. Також потрібно налагодити резервне копіювання та виключити неефективне використання ресурсів.
- Безпека. Гібридна архітектура при не правильному налаштуванні може створити загрозу приватності для деяких даних. Для цього необхідно заздалегідь створити механізми доступу, які заборонятимуть несанкціонований доступ.
- Адміністрування. Цей момент стосується правильного розподілу навантаження та своєчасного підключення/відключення ресурсів. Завдяки грамотному управлінню та контролю можливо значно економити кошти.
Головні аспекти створення гібридної архітектури
Першим кроком у створенні гібридної архітектури на власному підприємстві є розробка стратегії. Це необхідно для оцінки можливостей компанії та визначення, які саме ресурси потрібні в даному випадку, щоб працювала гібридна хмара.
Наприклад, після проведення дослідження може виявитись, що публічна хмара потрібна лише декілька місяців на рік, а весь останній час інформація повинна зберігатись у приватній хмарі. Також можлива ситуація, коли у компанії критичних даних замало, а всі процеси необхідно перенести у публічну хмару.
Наступним кроком необхідно знайти шляхи об’єднання приватної та публічної хмари. Це може бути складним процесом через те, що кожна платформа має в основі свою технологію. Деякі з них можуть бути зовсім не сумісними. Також складнощі можуть виникнути через вже існуючу корпоративну структуру або її частину, яку неможливо перенести до хмарного середовища. Саме тому на цьому етапі необхідна поміч досвідченого спеціаліста.
І останнім кроком є необхідність створення регульованого доступу до різних рівнів інформації. Це важливо у великих компаніях, які мають виражену ієрархію влади. Для відтворення належного доступу кожному співробітнику бажано використовувати технологію RBAC. Це так званий доступ на основі ролей, які дозволяють створити правила розмежування доступу.
Гібридна хмара: поради щодо створення та оптимізації
Беручи до уваги можливі проблеми під час побудови гібридної хмари, для реалізації дійсно робочої версії компанія повинна дотримуватись наступних рекомендацій:
- Створювати працюючі стратегії. Для цього необхідно заздалегідь визначити, які саме цілі має організація. Також потрібно перерахувати завдання, які необхідно вирішити. Дуже важливо визначити робочі навантаження, які потрібно перенести у приватне або публічне середовище. Також це стосується додатків. Все це дозволить знайти переваги від використання гібридної хмари, а також перерахувати можливі ризики.
- Досліджувати безпеку даних. Гібридна інфраструктура – це кращій вибір для бізнесу, у якого є можливість організувати безпечне керування даними. Щоб дотримуватись цього і надалі, необхідно заздалегідь створити план для надійного контролювання доступу до різних рівнів інформації, можливість правильного резервного копіювання даних та їх шифрування за необхідності.
- Оптимізувати пропускну здатність. Приділення уваги цьому аспекту дозволить підтримувати максимальну продуктивність гібридної хмари. Треба завчасно вивчити необхідну пропускну здатність та пріоритет різних елементів гібридної хмари, щоб не відбувалось затримки у пікові часи навантаження. Також необхідно відразу визначити вартість передачі даних.
- Обирати тільки надійних партнерів. Це необхідно для того, щоб створити віртуальне середовище, яке точно відповідає вимогам компанії. Під час вибору хмарних провайдерів, які надають хмарні послуги, слід керуватися їх продуктивністю у роботі, безпекою та вартістю послуг. Інколи буває доцільніше розділити навантаження між декількома провайдерами, бо вони ефективно вирішують різні задачі.
- Обирати правильне керування. Дуже важливо правильно вибрати інструменти моніторингу за гібридною хмарою та узгодити його з вже існуючою інфраструктурою компанії. Це дозволить підвищити видимість усіх компонентів хмари та вчасно реагувати на зміни.
Ціна гібридної хмари
Насамперед ціна гібридної хмари залежить від розташування “заліза”: на базі замовника або в орендованому дата-центрі. Перший варіант вимагає колосальних фінансових вкладень як на початковому етапі, так і протягом всієї експлуатації.
Оренда, своєю чергою, дозволяє перевести капітальні вкладення в операційні, які зручно масштабувати в ресурси, відключити послугу на якийсь час або зовсім, без необхідності розбиратися із залізом, яке втратило актуальність.
У вартість розміщення персональної віртуальної хмари входить місце розташування: на території України – дешевше, за кордоном – надійніше. Потім проводяться розрахунки очікуваних обсягів сховищ даних, пам’яті, характеристики та кількість ядер процесорів, площа під резервне копіювання в хмарі та снапшоти на сервері, бажана швидкість передачі.
Майбутнє гібридних хмарних інфраструктур
У світі великих масивів даних розвиток Hybrid Cloud не стоїть на місці. Саме така модель стає більш ефективною у напрямку машинного навчання та масштабування штучного інтелекту. Як повідомляє Gartner, більш ніж 75% середніх та великих компаній вже використовують гібридну або багатохмарну інфраструктуру. Це відбувається завдяки перевагам таких середовищ та їх широким можливостям. Зараз багато інвесторів вкладають гроші у різноманітні технології гібридних хмар і це збережеться у майбутньому.
Далі перерахуємо, які тенденції будуть впливати на подальший розвиток гібридних хмарних технологій:
- Інтеграція платформ управління гібридної хмари в проекти, які мають відкритий код. Їх наявність дозволяє легко створювати та запускати хмарні додатки, а також безпечно ними керувати. Все це значно зменшує час на розробку проектів. Додатково у цьому випадку не менш важливим є підтримка протоколів безпеки.
- Використання гібридних хмар для вирішення проблем у реальному часі. Це відбувається за допомогою налаштування інтеграції між периферійними, приватними та публічними хмарами. Саме компоненти гібридної інфраструктури допомагають швидше приймати важливі рішення та не затримувати виконання поставлених завдань.
- Використання штучного інтелекту та автоматизації. Додавання цих компонентів до гібридної хмари може значно зменшити помилки, які виникають через людський фактор. Також автоматизація та ШІ в змозі оптимізувати операції та ресурси хмарного середовища. Це призведе до покращення аналітики прогнозів, а також підвищить рівень безпеки. В решті-решт, результатом може стати створення гібридних хмарних систем, які мають ознаки самоуправління та інтелекту.
- Розвиток генеративного штучного інтелекту. Сьогодні такі технології представлені у вигляді ChatGPT та йому подібних додатків. Всі вони потребують використання великої кількості ресурсів через велику кількість даних. Але при цьому залишається проблемою авторські права та безпека збереження даних під час навчання ШІ. Очікується, що сторонні компанії почнуть використовувати хмарні технології для пришвидшення досліджень та допомоги постачальникам ШІ.
- Підвищення рівня безпеки. У сучасному світі дуже багато уваги приділяється кібербезпеці через те, що зловмисники вдосконалюють засоби крадіжок даних. Одним із засобів покращити безпеку є розподілення ризиків. Це означає, що компанії повинні навчитись обирати декілька постачальників хмарних ресурсів для створення більш захищеного середовища та запобігання ризику втрати інформації.
- Поступовий перехід бізнесу до хмари. Це рекомендується для тих компаній, які постійно змінюють робоче навантаження у більшу сторону. Звичайно, швидкий перехід призведе до значних витрат, що може дозволити не кожна компанія. У цьому випадку краще використати модель «run-anywhere», тобто поступову стратегію. Пріоритет необхідно віддавати розвитку хмарної інфраструктури, підтримуючи локальне корпоративне середовище.
Гібридна Хмара - безкоштовний тест
Компанія UCloud вважається лідером на ринку хмарних послуг. Клієнтам запропоновані не лише місцеві центри обробки даних, а й у ряді європейських містах з високою пропускною здатністю каналів комунікації та надійним захистом за найсучаснішими стандартами.
При необхідності клієнтам буде надано допомогу у виборі оптимальної архітектури та переході у віртуальну хмарну середу з мінімальними фінансовими та тимчасовими витратами.
Будь-які ваші питання стосовно послуги “Гібридна хмара” можна адресувати до відділу продажів по електронній пошті sales@ucloud.ua або телефонуйте за телефоном +380 44 594-7-594. Звертайтись у будь який час!
А щоб оцінити ефективність і вигідність гібридної хмари UCloud, спробуйте протестувати її протягом місяця прямо зараз!
Ознайомтеся з нашою презентацією
Компанія UCloud є срібним партнером Microsoft, а також співпрацює з українськими (ВОЛЗ) і європейськими (Fiberax) компаніями для організації каналів передачі даних.