Останніми роками хмарні технології отримали популярність як у повсякденному житті користувачів, так і у бізнесі. До них увійшли різноманітні методології, інструменти, а також програмні та апаратні інновації. Завдяки зазначеним механізмам користувач може реалізувати поставлені завдання, цілі чи проекти. Робота відбувається на віддаленому сервері, що запобігає виникненню багатьох проблем зі збереженням інформації та налагодженням інфраструктури.
Що таке хмарні технології?
Під хмарними технологіями розуміють використання інноваційних методик для розподіленої обробки інформації в цифровому вигляді з подальшим їх наданням користувачеві у якості онлайн-сервіса. Всі програми розташовані на віддаленому сервері, підключення до якого відбувається через інтернет шляхом запуску у браузері або мобільному додатку. Інколи для роботи потрібно ввімкнути VPN.
По суті, за допомогою хмарних технологій користувач отримує у своє розпорядження робочий майданчик, де можна виконувати різні маніпуляції. Наприклад, розгорнути власну інфраструктуру, створити віртуальне робоче середовище або побудувати віртуальний обчислювальний центр. Тільки такий майданчик розташований не на власному комп’ютері, а у спеціально обладнаному дата-центрі. Також користувачеві не потрібно виконувати базові налаштування – з цим допомагає компанія, яка надає послугу.
Серед відомих переваг хмарних технологій можна відзначити:
- висока швидкість обробки інформації;
- гнучкість – додавати та зменшувати кількість ресурсів можна за лічені хвилини;
- зменшення завантаження пам’яті на власних пристроях через можливість використання хмарних ресурсів хмарних технологій?
За архітектурою хмарні технології поділяються на такі види:
- Публічна хмара. У цьому випадку користуватися онлайн-сервісом може кожен, кому потрібне хмарне середовище, у тому числі приватні особи та компанії. Але треба розуміти, що при цьому забезпечується індивідуальна конфіденційність – ніхто з користувачів не може отримати доступ до приватної інформації без дозволу власника. Також клієнти не можуть самостійно змінювати встановлені розробником параметри.
- Приватна хмара. Сервіс із такою архітектурою створений виключно для користування одним споживачем. Усі компоненти сервісу можуть бути розміщені будь-де – повністю орендовані у провайдера або розташовані безпосередньо у клієнта.
- Гібридна хмара. Мається на увазі поєднання функцій обох вищеописаних хмар. Подібна форма онлайн-сервісу дозволяє максимально використати можливості обох структур.
Архітектура хмарних технологій за принципом взаємодії з користувачем
Існує чимало можливостей надати клієнтові послугу хмарних технологій. Але найбільш відомими вважаються наступні:
- Інфраструктура як послуга або IaaS. Головний принцип полягає в тому, що користувач отримує у своє розпорядження ресурси, наприклад, для зберігання або обчислення даних. За їх допомогою можливе розгортання та обслуговування власних додатків, але недоступне керування базовою інфраструктурою хмари.
- Програмне забезпечення як послуга або SaaS. У цьому випадку компанія надає користувачеві різноманітні програми, для роботи з якими достатньо відкрити браузер або додаток у мобільному телефоні. Клієнту, як і раніше, не доступна базова інфраструктура хмари.
- Платформа як послуга чи PaaS. У цьому випадку у користувача з’являється можливість встановлення власного програмного забезпечення та гіпервізора на майданчику провайдера. Як і в інших архітектурах в PaaS недоступне керування серверами, мережами та всім, що стосується базової інфраструктури. При цьому можливість контролювати розгорнуті програми нікуди не зникає.
Найбільш відомими компаніями у розвитку хмарних сервісів у всіх напрямках є Google Cloud, AWS, Azure. Завдяки наданню послуг від зазначених компаній навіть у великих корпорацій заощаджується чимало коштів, а також простору у приміщеннях.
Доречі, усі вищезазначені компанії не по кишені багатьом дрібним користувачам. Але якщо вам потрібні послуги хмарного сервісу, звертайтесь по допомогу до Ucloud. У нашому сервісі використовуються такі ж самі технології побудови та обладнання, але ціни набагато доступніші.
Рубрика: Новини Юклауд
Додати коментар