Четвер, 16 Січня, 2025
Чим відрізняється бекап від резервної копії?
Вміст
Копіювання інформації – це головне правило її збереження під час збоїв. Якщо час від часу дані зберігати на іншому незалежному носієві, то їх можливо відновити після відновлення роботи основного ресурсу. Розглянемо, чим відрізняється бекап від резервної копії та чи є в цих визначеннях відмінності.
Бекап та резервна копія: визначення та використання
Back up або бекап – це резервне копіювання корпоративних або особистих файлів, систем, папок ресурсу. Така копія зберігається в іншому місці, яке ніяк не пов’язане з основним сервером. Наприклад, це може бути хмарне середовище або зовнішній жорсткий диск. Резервна копія стане необхідною у таких випадках:
- оновлення веб-ресурсу – під час таких робіт часто виникають збої через недосконалість нової версії або інших факторів (повернути попередню версію простіше, ніж виправити всі помилки);
- DDoS-атаки або зараження вірусом – такі дії призводять до системних збоїв у роботі ресурсу, які часто неможливо відновити іншими способами крім використання резервної копії;
- ламання фізичного обладнання – будь-яка техніка може вийти з ладу, що може призвести до втрати даних (попередити це можливо створенням резервної копії);
- людська помилка – порушити функціональність ресурсу можливо через недбалість або ненавмисне вчинення шкоди співробітниками, що можна швидко виправити з бекапом.
Періодичність бекапу залежить від кількості даних та оновлень на ресурсі. Якщо оновлення відбуваються кожного дня, тоді й копії потрібно робити не рідше. Важливо розуміти, чим відрізняється бекап від резервної копії, адже це дозволяє правильно організувати процес захисту даних.
Приблизна періодичність створення бекапів
- Файли чи документи, які не змінюються після створення, можна скопіювати один раз (це можуть бути внутрішні регламенти чи інструкції).
- Дані, які постійно змінюються, зберігаються щодня (бухгалтерські документи, проекти, архіви фотографій, робочі документи).
- Файли, які втратили актуальність або створені тимчасово, можна не зберігати у резервній копії.
Які бувають види бекапу у хмарі?
Сучасний бекап може бути створений за одним з варіантів:
- Full backup. Це так званий повний бекап, при налаштуванні якого відбувається відтворення копії всіх вказаних даних системи чи ресурсу. Для зменшення ваги кінцевого файлу використовують архівування. Такий варіант копіювання має один великий недолік – дублікати інформації, які в кінець займають купу місця. Саме тому необхідно використовувати програмні засоби дедуплікації.
- Differential backup. Диференціальний бекап резервує всі змінені файли після повного бекапу. Це означає, що у визначений час після повного бекапу система знаходить змінені дані та робить їх копію.
- Incremental backup. Інкрементальний бекап працює за механізмом копіювання тільки тих файлів, які змінилися з моменту виконання останньої копії.
Щоб зрозуміти, як краще використовувати ці методи, необхідно знову повернутись до питання, чим відрізняється бекап від резервної копії, і чому правильна організація процесу критично важлива.
Збереження резервної копії у хмарі
Добре організована резервна копія – це обов’язкове використання одразу трьох місць для збереження даних:
- два різні ізольовані фізичні носії, наприклад сервер та жорсткий диск;
- одне хмарне середовище у надійного провайдера.
Для налаштування бекапу можна використовувати різні рішення як окремо, так і у поєднанні один з одним. Це ще раз доводить, чим відрізняється бекап від резервної копії: перший термін передбачає автоматизацію процесів та використання сучасних хмарних технологій, тоді як резервна копія – ширше поняття, що включає ручні дії та різні формати збереження даних.
Якщо вам важливо уникнути втрати інформації у надзвичайних ситуаціях, вам слід зосередитись на тому, чим відрізняється бекап від резервної копії, та на виборі оптимального способу захисту даних.
Оберіть той тип бекапу, який найбільше відповідає вашим потребам, і не забувайте про регулярність копіювання. Пам’ятайте, що розуміння того, чим відрізняється бекап від резервної копії, допоможе уникнути багатьох проблем і гарантувати безпеку ваших даних.
Чому важливо розуміти, чим відрізняється бекап від резервної копії?
Розуміння ключових відмінностей між цими поняттями дозволяє вибрати оптимальний підхід для збереження ваших даних. Адже не всі методи однаково ефективні у різних ситуаціях. Наприклад, для бізнесу з великою кількістю конфіденційної інформації важливі регулярні бекапи, зокрема інкрементальні. Для домашнього використання чи малого бізнесу часто достатньо періодичного створення резервної копії з архівуванням у хмарі.
Якщо ви шукаєте ідеальне рішення для бекапів та резервного копіювання, послуга Veeam від UCloud – це те, що вам потрібно. Ми пропонуємо надійний сервіс, який забезпечить безпеку ваших даних, гнучкість відновлення та спокій у будь-якій ситуації.
Залишилися питання? Звертайтеся до нашого відділу продажів:
📧 sales@ucloud.ua
📞 +380 44 594-7-594
А щоб переконатися у зручності та ефективності нашого рішення, протестуйте послугу безкоштовно протягом місяця.
Автор: Max
Рубрика: Новини Юклауд