Вівторок, 17 Жовтня, 2023
Що таке IaaS? Повний огляд та основні аспекти
Infrastructure-as-a-Service (IaaS) – це модель хмарних обчислень, що пропонує перенесення обчислювальних ресурсів компанії на віртуальний сервер у мережі. Користувач може перенести у хмару комунікації, серверну інфраструктуру чи сховища. Підтримка, а також обслуговування апаратного комплексу безпосередньо включено до послуги, яку надає провайдер за підпискою.
IaaS – Як працює модель?
Функціонування інфраструктури за моделлю IaaS передбачає отримання та використання необхідних для компанії сервісів шляхом підключення до віртуальної приватної хмари. Компанії, що використовує цю послугу, не потрібно наймати персонал для обслуговування великої кількості систем. Достатньо лише мати власного адміністратора, здібного вирішувати локальні питання. Також немає необхідності купувати власне обладнання та займати для нього місце.
Усі витрати зводяться до оплати обраного тарифу, до якого включені необхідні послуги з хмарної інфраструктури, які потрібні саме у цей час. За необхідності відмовитися від будь-яких ресурсів чи технологій достатньо змінити тариф підписки або з’ясувати додаткові умови з провайдером. Так само відбувається і додавання обчислювальних потужностей під час зростання та розвитку компанії.
Істотно для користувача нічого не змінюється – виконання завдань відбувається так само як на особистому фізичному пристрої. Наприклад, незмінними залишаються такі процеси як:
- моніторинг продуктивності;
- вивчення системних журналів;
- можливість резервного копіювання;
- автоматизація виконання різноманітних завдань.
Для чіткого визначення характеристик послуги, прав та обов’язків кожної із сторін підписують угоду SLA.
Для чого потрібна IaaS-модель?
Перенесення інфраструктури в хмару для підприємця має такі цілі:
- Відмова від фізичного обладнання. Використання хмарної інфраструктуридозволяє повністю перенести у віртуальний простір деякі виробничі процеси чи програми. При цьому базова архітектура інфраструктури залишається незмінною, що є позитивним для користувачів.
- Ефективне проведення тестування та розробок. У хмарному середовищі досить просто розподілити наявні ресурси між такими завданнями, як розробка, тестування та запуск програмного забезпечення. Створення простору для виконання операцій відбувається у рази швидше, бо користувач може оперувати потужностями на власний розсуд. Усі ресурси можна регулювати та використовувати рівно стільки, скільки необхідно для конкретної роботи.
- Робота з даними (зберігання, архівація, відновлення). Перенесення інфраструктури в хмару дозволяє отримати у своє розпорядження ресурси для зберігання величезного обсягу даних. Останні можуть бути різних типів, тобто будь-які обмеження відсутні. Також користувач може придбати тариф з необмеженим ресурсом, що підходить для зберігання пакета даних, який постійно оновлюється. Наприклад, необмежений простір необхідний для веб-сайтів, які розміщують відео-файли, або виступають в якості інтернет-спільнот, форумів тощо. Залежно від мети використання хмарного сховища, провайдери пропонують високопродуктивні та низькопродуктивні типи. Перші мають вищу вартість, проте дані обробляються майже миттєво. Другі – це бюджетний варіант, який ідеально підходить для архівування даних. Додатково провайдерзабезпечує захист даних, резервне копіювання та післяаварійне відновлення даних.
- Правильний вибір рішень інфраструктури. За допомогою IaaS користувачі можуть зосердитись на реалізації сервіса, який потребує бізнес. При цьому не потрібно витрачати ресурси на устаткування власного заліза.
- Ефективна робота веб-застосунків. Використовуючи хмарну інфраструктуру, користувачі можуть розробляти, розгортати та обслуговувати веб-програми на більш вигідних умовах. Це відбувається завдяки підвищення швидкості обробки даних та використанню сучасного ПЗ. Також IaaS дозволяє легко масштабувати ресурси відповідно до поставлених завдань та навантаження.
- Оптимізація нерівномірного навантаження. За наявності у компанії нерівномірного робочого навантаження, яке у певні періоди може підвищуватися/знижуватися, найкращим вибором буде використання хмарної інфраструктури. З її допомогою можна практично миттєво збільшити чи зменшити ресурси. Для цього не потрібно докуповувати та налаштовувати обладнання, оплачувати посилення навантаження працівникам чи змінювати внутрішню робочу архітектуру, що значно заощаджує ресурси.
- Отримання безперервної послуги. Максимальний час uptime або безперервна робота хмарного сервера – запорука беззбитковості бізнесу через можливого простою. Локальні сервери схильні до ризику падіння, коли вся робота зупиняється на невизначений час. Провайдери, які мають сервери з потужностями по всьому світу та постійне резервне копіювання, позбавлені цього недоліку.
Основні послуги IaaS
Вибравши модель IaaS, користувач може розраховувати на отримання таких послуг:
- Хмарне сховище. Провайдери пропонують різні види сховищ, наприклад теки, віртуальні сервери або спеціальні сховища, що використовуються при великих навантаженнях.
- Віртуальний сервер (VPS/VDS). Використання такої послуги означає отримання повного доступу до програмних та апаратних ресурсів. Користувач може налаштовувати їх на власний розсуд, а також керувати на правах адміністратора.
- Обчислення HPC. Користувач може скористатися програмами HPC для отримання додаткових ресурсів. Це дозволяє оптимізувати виконання високопродуктивних обчислень, створювати їм кластери і навіть мати можливість управляти життєвим циклом додатків.
- Управління. Користувачеві надають широкий набір функцій керування. Наприклад, моніторинг мережної діагностики, служба оновлення, переміщення чи розгортання ресурсів, автоматизація.
- Віртуальний робочий стіл. Користувачі можуть отримати віддалений доступ до програм та операційних систем, що працюють на серверах платформи. Таким чином, можливе віддалене підключення до різноманітних систем, а також робота з ними з будь-якої точки земної кулі.
- DRaaS — Disaster Recovery. Післяаварійне відновлення, як послуга або DRaaS — Disaster Recovery необхідне для захисту даних компанії від системних збоїв і створення відмовостійкої ІТ-системи.
- Резервна копія в хмарі (BaaS). BaaS – Важливий компонент підтримки безперервності бізнес-процесів компанії та створення відмовостійкої IT-інфраструктури.
Використання IaaS у бізнесі
Використання IT-інфраструктури у сучасному бізнесі – запорука функціонування бізнесу у режимі реального часу. Для її створення у локальному форматі потрібно чимало вкладень на закупівлю обладнання, навчання працівників та підтримку працездатності системи. Однак, все можна спростити, якщо скористатися IaaS – інфраструктурою як послугою.
Модель IaaS ідеально підходить для малого бізнесу та стартапів. Завдяки хмарі на початковому етапі можна значно зменшити витрати на придбання обладнання, вклавши гроші в інші напрямки. Для великих корпорацій хмарна інфраструктура ідеальна у плані окремого середовища для тестування та розробки продуктів.
По суті, IaaS значно полегшує функціонування бізнесу завдяки наступним факторам:
- Швидке вливання у середовище. Будь-який бізнес буде запущений у максимально короткий термін, що особливо важливо для онлайн-бізнесу. Для стартапів на початковому етапі це є значною економією бюджету.
- Масштабування. Користувач може отримати всі необхідні ресурси в короткий термін, для цього не потрібно чекати на купівлю обладнання та його налаштування.
- Рівень захисту. Клієнти хмарної інфраструктури одержують від провайдерависокий рівень захисту своїх даних за умови використання такої послуги як бекап в хмарі. В цьому випадку вони не можуть зникнути та підлягають післяаварійному відновленню у разі випадкового видалення або збою в системі.
ЧИ БУДЕ ПОСЛУГА IAAS АКТУАЛЬНА У МАЙБУТНЬОМУ?
Розвиток комп’ютерних технологій та глобальна цифровізація потребує величезних обчислювальних потужностей. Особливо це стосується великих корпорацій, які мають складну логістичну інфраструктуру або штат працівників, використовуючих великі об’єми простору в роботі. Якщо при цьому основна діяльність компанії зосереджена у мережі, навантаження збільшується. Саме тому очікується збільшення попиту на хмарну інфраструктуру. За її допомогою можна кардинально змінити підхід до інвестування розвитку власного IT.
Автор: Tonya
Рубрика: Новини Юклауд