Четвер, 17 Серпня, 2023
Хмарні сервіси для збереження даних
Хмарні сервіси для збереження даних – це віртуальний простір необмежених розмірів, де можна зберігати будь-які дані особистого чи корпоративного характеру. Отримати доступ до інформації можна шляхом підключення до Інтернету. Таким чином, маючи обліковий запис на сервісі хмари, користувач може входити в нього в будь-якому місці за наявності мережі. Усі моменти щодо обслуговування та безпеки збереження даних беруть на себе постачальники послуги.
Популярні хмарні сервіси для збереження даних
Сьогодні існує чимало сервісів, які надають послуги хмарного сховища. Більшість безкоштовно надають достатньо обсягу простору для особистого користування. Зазвичай його вистачає пересічному користувачеві. При перевищенні обсягу можна змінити тариф на платний та отримати більше об’єму. Розглянемо найпопулярніші хмарні сховища.
DROPBOX
Сервіс має високу популярність завдяки наявності численних функцій та простому управлінню. Пропонує користувачу такі можливості:
- Безпека. Для збереження інформації використовується 256-бітове SSL та AES шифрування. Останній протокол визнається Агентством національної безпеки США одним із максимально захищених та можливий для використання з документами під грифом «цілком таємно». Кожне посилання для отримання доступу має пароль та обмеження часу дії.
- Відновлення. При випадковому видаленні документів з облікового запису протягом 30 днів вони підлягають відновленню.
- Встановлення. Сервіс може працювати на Windows, MacOS, Android, iOS. Це означає, що всі файли доступні на смартфоні або планшеті та на комп’ютері.
- USB-ключ. Кожен користувач задля підвищення безпеки при взаємодії зі своїм обліковим записом може використовувати спеціальний USB-ключ.
- Резервне копіювання в хмарі. Цей процес відбувається автоматично, тому не варто турбуватися під час ламання комп’ютера або смартфона. Всі дані будуть збережені у хмарі.
- Відсутність обмежень у відновленні журналу та даних.
- Сервіс чудово працює з 365 офісом Microsoft завдяки якісній інтеграції.
- Синхронізація між пристроями. Навіть у безкоштовній версії робота над одним документом відбувається без перешкод.
Якщо говорити щодо тарифів, то до 2 Гб об’єму можна отримати абсолютно безкоштовно. Щоб отримати більше обсягу, необхідно вибрати відповідний тариф і оплатити його. Для компаній хмара пропонує окремі тарифи, які потрібно попередньо узгоджувати з менеджером. Такі хмарні сервіси для збереження даних дуже гнучкі та лояльні до своїх клієнтів.
MICROSOFT ONEDRIVE
Одне з найперших віртуальних хмарних сховищ, яке з’явилось у 2007 році. Має такі особливості:
- Зручне візуальне оформлення та проста ієрархія тек, які можна налаштувати на власний розсуд.
- Вбудований Office 365, що дозволяє працювати з такими документами як PowerPoint, Excel, OneNote, Word.
- Організовано можливість спільного доступу до документів та тек. Це дозволяє ділитися з опонентом їх вмістом.
- Завантажити файли та виконувати з ними певну роботу можна навіть за відсутності інтернету. З появою останнього всі дані підтягуються до загального простору.
Користувач може використовувати 5 Гб пам’яті безкоштовно. При одноразовій сплаті тарифу можна отримати в особисте користування нескінченний простір.
GOOGLE DRIVE
Сьогодні такі хмарні сервіси для збереження даних як Google Drive – мають найзручніший функціонал з тих, які існують. Їх головні переваги:
- Високий рівень захисту за допомогою шифрування згідно протоколу HTTPS та PFS (Perfect Forward Secrecy).
- Робота з файлами різних форматів. Наприклад, у просторі можна зберігати фото, текстові документи, відео та аудіо файли. При придбанні платного пакета можна завантажувати важкі файли до 5 Тб один.
- Для роботи можна використовувати різні інструменти – таблиці, презентації, малюнки, Google-форми.
- Хмару дозволяється встановити на будь-яку операційну систему чи смартфон, синхронізувати дані та підключатися з будь-якого пристрою у зручний час.
- Доступ до файлів може бути спільним для редагування або вивчення документа. Можна надіслати дозвіл за посиланням або вказавши електронну пошту користувача.
Безкоштовно надається 15 Гб простору. Вибираючи платний пакет, користувач може отримати до 30 Тб.
APPLE ICLOUD
Хмарне сховище спочатку було створено для власників гаджетів Apple з оболонками mac OS та iOS. Функціонал iCloud:
- Використання на різних пристроях яблучної продукції та загальна синхронізація. Це дозволяє користувачеві зайти в обліковий запис з будь-якого гаджета.
- У хмарному сховищі постійно відбувається резервне копіювання даних, що унеможливлює їх втрату у разі ламання гаджета.
- У просторі є підтримка PDF-файлів.
iCloud пропонує користувачам використовувати 5 Гб у рамках безкоштовного тарифу та до 2 Тб за підпискою.
MEGA
Є відносно новим, але перспективним хмарним сховищем. Користувачам пропонується:
- Можливість встановлення на комп’ютері з будь-якою операційною системою або на смартфоні. При цьому працює синхронізація, тому після завантаження дані можна переглядати з будь-якого пристрою.
- Високий рівень безпеки за допомогою алгоритму шифрування AES. Доступ до файлів заборонено для третіх осіб, якщо власник не погодився на цю дію.
- Зручний та зрозумілий інтерфейс. Підтримка Drag&Drop дозволяє переміщувати всі файли за допомогою миші.
- Перегляд та завантаження файлів доступні навіть користувачам, які не мають облікового запису в системі.
Хмарні сервіси для збереження даних мають також і недоліки – а саме для Mega це відсутність резервного копіювання. Також краще одразу придбати платний пакет, щоб гарантовано зберегти дані. Безкоштовно користувач може зайняти до 20 Гб, платно – до 16 Тб.
IDRIVE
Сервіс відрізняється високим рівнем конфіденційності, тому ідеально підходить для зберігання корпоративних документів. Також пропонує:
- Можливість встановлення на комп’ютері та телефоні з синхронізацією. З одного облікового запису користувач може працювати на різних пристроях.
- Копіювання видалених даних із пристрою у хмару. Це дозволяє заощаджувати місце, а також за необхідності відновлювати дані.
- Захист облікового запису за допомогою 256-бітного AES шифрування. Отримати доступ можна за допомогою спеціального ключа. Останній не зберігається на серверах хмари– лише у користувача.
- Можливість пересилання даних за допомогою соцмереж Twitter, Facebook, а також через електронну пошту.
Хмарні сервіси для збереження даних iDrive пропонують безкоштовне використання 10 Гб простору. Усього можна купити до 50 Тб для персонального застосування або 35 Тб корпоративного.
AMAZON DRIVE
Хмарні сервіси для збереження даних від Amazon пропонують безліч можливостей як особистого, так і корпоративного користування. Їх переваги:
- Надійне зберігання архівів фотографій та керування ними. Функціонал розділу досить різноманітний: розумний пошук, розпізнавання обличчя, редагування фото.
- Налаштування двофакторної автентифікації, що унеможливлює несанкціонований доступ третіх осіб.
- Передплатники Amazon Prime можуть безкоштовно зберігати свої фотографії та відео у просторі на 5 Гб. Якщо потрібно збереження файлів, необхідна передплата Amazon Drive.
PCLOUD
Швейцарський сервіс, який пропонує користувачам максимальний рівень конфіденційності та захисту. Ключові аспекти хмарного функціонала:
- Кожна операційна система має своє програмне забезпечення від сервісу pCloud.
- Можливе завантаження будь-якого розміру файлів, найголовніше, щоб вони помістилися в доступний обсяг.
- Відсутнє обмеження на завантаження та розвантаження файлів для платних та безкоштовних облікових записів. Таким чином, всі користувачі мають рівні права та можливості.
- Декілька рівнів безпеки. Сервіс використовує 256-бітове шифрування, яке зламати досить важко. Існує складний захист: усі дані надходять через протокол TLS/SSL на сервери хмари, де відбувається копіювання на три та більше хмарних серверів.
- Хмарні сервіси для збереження даних pCloud – пропонують зручні функції для користувачів, наприклад, спільний доступ до документів або запрошення для перегляду теки.
Зареєстрованим користувачам дають 10 Гб простору безкоштовно. За передплату можна отримати до 2 Тб.
MEDIAFIRE
За допомогою цього сервісу користувач може:
- Зберегти аудіофайли, тексти, фото та відео.
- Створити резервні копії файлів та поділитись ними з колегами або друзями.
- Отримати 10 Гб безкоштовного простору. Єдиний мінус сервісу під час неоплаченого користування – реклама. Після покупки тарифу її можна позбутися та отримати до 2 Тб обсягу.
BOX
Хмарні сервіси для збереження даних Box – зручні та прості сервіси, що пропонують користувачам такі можливості:
- Робота на будь-якому пристрої – користувач може встановити програму на комп’ютері або смартфоні.
- Синхронізація – працює без помилок та підвисань, що дуже зручно при одночасному встановленні на кілька пристроїв.
- Працює з 365 Office та Google документами.
Зареєстрованим абонентам надається 30 Гб безкоштовно. З використанням платного тарифу простір необмежено.
SPIDEROAK
Сервіс хмарного зберігання пропонує користувачам посилений захист, який не дає шахраям жодного шансу для крадіжки даних. Головні особливості SpiderOak:
- Безпека. Користувач отримує при авторизації ключ доступу, який не зберігається на жодному хмарному серверікомпанії.
- Універсальність. Сервіс встановлюється на різні пристосування, ноутбуки, комп’ютери, лептопи.
- Шифрування. Для максимальної конфіденційності використовується протокол із нульовим знанням, а для шифрування – 256-бітна система AES.
Щоб почати використовувати такі хмарні сервіси для збереження даних як SpiderOak, необхідно сплатити мінімальну передплату і отримати 150 Гб простору. Максимальний обсяг – 4 Тб.
UCLOUD
Сервіс UCloud пропонує максимально високий рівень захисту даних користувача. Головні переваги:
- Можливість протестувати сервіс у безкоштовному режимі протягом 30 днів. Надалі – підключення найвигіднішого для користувача тарифного плану.
- Допомога технічної підтримки у будь-який час доби без перерв та вихідних.
- Велика кількість послуг: підтримка Microsoft 365, можливість обладнання приватної хмариабо гібридної хмари, використання хмарної технології Microsoft Azure.
- Швидке розгортання додаткових сервісів, якщо це необхідно.
Використання хмарних сервісів для збереження даних– це крок у майбутнє як для звичайних користувачів, а й корпорацій. З хмарою всі дані завжди знаходяться під рукою та захищені різними протоколами та шифруванням.
Автор: Tonya
Рубрика: Новини Юклауд