Субота, 16 Грудня, 2023
Хмарні технології – публічні приватні гібридні: що краще обрати для бізнесу
З кожним роком хмарні технології – публічні приватні гібридніії активно використовуються у все більшої кількості бізнес-процесів, що дозволяє їх автоматизувати та оптимізувати. Також хмарні послуги поширюються серед звичайних користувачів, приймаючи вигляд зручних сервісів для повсякденного користування. Розмаїття продуктів та рішень, які може надавати хмара, дозволяє індивідуально підходити до кожного окремого випадку. Насамперед це стосується вибору хмари за архітектурою: приватна хмара, публічна або гібридна. Розглянемо, чим вони відрізняються та які переваги мають.
Приватна хмара: правила розгортання
Приватна хмара являє собою ізольований простір (фізично та віртуально), права на користування якого належать тільки одній компанії. Устаткування приватної хмари може зберігатися будь-де – в орендованій серверній місцевого ЦОД, на власному підприємстві чи навіть за кордоном. Інколи буває, що приватну хмару будують з уже існуючих дата-центрів компанії.
Серед переваг для бізнесу можна відмітити:
- Надійність. Всі дані приватної хмари знаходять в ізольованому сегменті простору. Іншим особам до нього немає доступу. У процесі налаштування хмарної інфраструктури створюються різні рівні доступу для співробітників. Це також захищає інформацію від несанкціонованого поширення серед третіх осіб. Таким чином, навіть секретні дані установ можуть бути надійно захищені.
- Налаштування. Компанія може створювати будь-яку інфраструктуру та змінювати її на свій розсуд за потреби. Для цього необхідно виконати кілька дій у віртуальній машині. Це може робити безпосередньо фахівець компанії або провайдера.
- Швидкість. Завдяки тому, що ресурси приватної не потрібно розподіляти між різними компаніями, підвищується швидкість передачі даних у одній конкретній організації. Це дозволяє збільшити продуктивність роботи. Подібний аспект дуже важливий для організацій, яким, наприклад, потрібно швидко знаходити інформацію у базі даних або з’єднуватись з клієнтом.
Також треба відмітити ряд випадків, коли приватна хмара може стати ідеальним вибором компанії:
- Потреба в конфіденційності. Приватна хмара використовується в установах, де потрібен високий рівень захисту та конфіденційності даних.
- Необхідність в оптимізації витрат. У деяких випадках з точки зору економії для компанії буде доцільніше розгорнути саме приватну хмару. Зокрема це актуально у довгостроковому періоді – не менше двох-трьох років.
- Специфічність компонентів. Приватна хмара у процесі розгортання інфраструктури дозволяє використовувати компоненти, які не передбачені стандартними рішеннями. Завдяки цьому можливо збудувати унікальну архітектуру хмари.
- Повний контроль за ПЗ та обладнанням. Приватна хмара дозволяє самостійно керувати інфраструктурою без впливу третьої сторони. Компанія стає власником усіх інструментів для налаштування та користування хмарою.
Публічна хмара: як працювати
Публічною хмарою називається така модель, яка віддає у користування за орендою частину інфраструктури. Тобто клієнт може на свій розсуд користуватися простором та потужностями. При цьому програмне забезпечення, залізо та вся інфраструктура належить провайдеру. Також він обслуговує дата-центри, слідкуючи за належним функціонуванням кожного компонента та за потреби виконуючи його заміну.
Компанії обирають публічну хмару через наступні переваги:
- Оптимізація витрат. Під час використання публічної хмари користувач може сплачувати лише за спожиті ресурси. Для цього необхідно постійно моніторити навантаження та відмовлятись від послуг, якщо вони на цей час не потрібні.
- Мінімальні інвестиції. Щоб почати використовувати публічну хмару достатньо обрати потрібний тариф, який надає певну кількість ресурсів. Якщо їх виявиться забагато чи замало, тоді завжди можна змінити налаштування. Все це дозволяє сплачувати менші суми грошей, ніж під час розгортання приватної хмари. Такий підхід актуальний для невеликих компаній чи молодих стартапів.
- Просте налаштування. Замовнику не потрібно хвилюватися через оновлення програмного забезпечення чи купівлю для нього ліцензії, або ж через купівлю нового обладнання. Цим займається постачальник послуги.
- Швидкий доступ. Увійти у приватну хмару та розмістити у ній дані можливо з будь-якого пристрою та куточку світу, головне – наявність інтернету та логіну з паролем.
Гібридна хмара: нюанси розгортання
Гібридна хмара – це система обчислень, у якій задіяні до роботи приватна та публічна модель хмари. Їх спільна праця дозволяє гнучко користуватися ресурсами та за необхідності розширювати потужності. Існує велика кількість комбінацій хмар, які в результаті створюють унікальну архітектуру для однієї компанії. Особливістю системи є можливість простого оперування даними: їх переміщення та обмін. Для цього на етапі налаштування розробник повинен створити так званий «міст» між структурами. Його будова можлива з використанням віртуалізації даних та використання таких протоколів як API, WAN та інші.
Така модель хмари використовується організаціями, яким потрібна:
- конфіденційність – включення приватного простору дозволяє розмежовувати інформацію та зберігати у приватній хмарі конфіденційні дані, наприклад, персональні від різних установ;
- ресурси для тестування ПЗ – щоб побачити, як працює ПЗ у тестовому режимі та знайти помилки, можливо за допомогою окремої локації у гібридній хмарі;
- гнучкість рішень – система з приватного та публічного середовища дозволяє використовувати ту кількість ресурсів, яка потрібна саме зараз, а також працювати та вирішувати складні рішення без затримки;
- резервне копіювання – працююча у гібридній системі публічна хмара дозволяє без зайвих зусиль отримати простір для бекапу потрібного розміру, що зводить до мінімуму ризики втрати важливої інформації;
- готові сервіси – гібридна хмара дає можливість використовувати сервіси з пулу глобальних провайдерів за потреби без імплементації зайвих технологій у власну екосистему, що також зменшує витрати.
Таким чином, гібридна хмара здатна допомогти бізнесові оперативно реагувати на нові потреби та умови, які постійно змінюються.
Хмарні технології – публічні приватні гібридні та бізнес
Використання хмари у бізнес-процесах – це сучасний спосіб підвищити продуктивність та знизити навантаження під час виконання рутинних дій. Хмарні технології – публічні приватні гібридні та хмарні середовища здатні забезпечити:
- цілодобову доступність до корпоративної інформації;
- мобільність працівників, які матимуть змогу долучатися до праці навіть в онлайн-режимі;
- використання будь-яких пристроїв для отримання доступу до хмари;
- регулювання об’єму використаних ресурсів та сплати за них;
- зменшення витрат через відсутність необхідності обслуговувати залізо;
- можливість використовувати професійне обладнання за орендою.
Обираючи певну модель хмари, компанія повинна керуватися своєю структурою та професійними зобов’язаннями. Наприклад, фінансова організація, яка має базу даних клієнтів, не може перенести її у публічну хмару. Це буде порушенням банківської таємниці. Але компанії, які потребують середовище для тестування додатків чи програмного забезпечення, цілком можуть використати публічну хмару.
У яких випадках взагалі можуть бути використані хмарні технології – публічні приватні гібридні або хмарні рішення:
- Побудова сховищ резервних копій. Щоб зберегти корпоративні дані, слід окремий простір, який не пов’язаний з основним. Це дозволить у випадку необхідності відновити інформацію. В залежності від формату даних можна використати приватну або публічну хмару.
- Організація аварійного відновлення. Маючи основну інфраструктуру для повсякденного користування додатково слід організувати резервний простір. Це знадобиться у критичні моменти, коли основна інфраструктура відмовить. Для таких випадків публічна хмара ідеальний варіант.
- Збільшення/зменшення ресурсів для навантаження. Якщо компанія не має рівномірного навантаження, а воно є плаваючим, хмара може розширити простір у періоди потреби. В такому випадку можна налагодити публічну або гібридну хмару. При рівномірному довгостроковому навантаженні краще розгорнути приватну хмару – у перспективі вона виправдає усі витрати на неї.
Скористатися хмарними технологіями може будь-яка компанія, але насамперед вони актуальні для наступних видів бізнесу:
- Інтернет-магазин. Дуже часто такий бізнес має нерівномірне навантаження, тому у часи його збільшення необхідні додаткові ресурси. Для роботи підійде гібридна модель хмари.
- Стартапи. Завдяки хмарі стартапи, яким потрібне швидке масштабування, можуть використовувати всі необхідні ресурси та потужності без капітальних вкладень. Ідеальний вибір на початковому етапі – публічна хмара.
- Розробники ПЗ. В цьому напряму хмара може стати у нагоді для проведення тестування важких додатків та програм. У якості додаткового простору можна обрати публічну хмару.
Дуже важливо розуміти, що створення будь-якої хмари для бізнесу потребує наявності кваліфікації та досвіду у фахівців, надійного ЦОДу, відмовостійкої інфраструктури, прозорого договору SLA тощо. Це все має компанія UCloud. Звертайтесь за консультацією прямо зараз!
Автор: Tonya
Рубрика: Новини Юклауд