Понеділок, 02 Жовтня, 2023
Приватна хмара – що це таке? 4 Головні Аспекти
Приватна хмара – це програмно-апаратний комплекс, який розгортається виключно для використання однією організацією. Саме вона контролює всі внутрішні процеси та частіш за все доступ до фізичного обладнання. Приватна хмара може бути розгорнута на базі власного обладнання або орендованого в надійному дата-центрі. В будь-якому випадку всі ресурси хмари налаштовані для виконання завдань тільки однієї компанії.
Приватна хмара – нюанси розгортання
Приватна хмара будується виключно під потреби певного замовника. Дуже важливо заздалегідь з’ясувати наступні питання:
- кількість ресурсів, які потрібні для звичайного повсякденного завантаження компанії;
- чи зможе коректно працювати ПЗ та сервіси замовника при використанні приватної хмари;
- можливість передбачення майбутнього навантаження та інші індивідуальні особливості робочого процесу організації.
Обов’язковим є складання дорожньої карти, завдяки якій можливо повністю контролювати процес імплементації чи переходу на приватну хмару.
Слід зазначити, що безпосереднє розгортання приватної хмари може бути як за використанням концепції best practices, так і з індивідуально побудованою хмарною архітектурою. Існує дві можливі моделі надання хмарним провайдером подібної послуги:
- Повна передача управління IT-інфраструктурою замовнику. У цьому випадку він отримує у своє володіння на підставі оренди такі компоненти як IP-адреси, хмарні сервери, хмарне сховищенеобхідного об’єму, ліцензії на ПЗ. Таким чином, клієнт може самостійно налаштовувати хмарні сервіси та слідкувати за їх оновленням, керувати системою на рівні віртуалізації. Також замовник адмініструє операційні системи та керує на свій розсуд віртуальними машинами. У цьому випадку провайдеру залишається слідкувати за працездатністю компонентів інфраструктури, тобто при необхідності замінювати їх. Якщо замовник потребує збільшення ресурсів, то за придбання і додавання нових елементів також відповідає хмарний провайдер.
- Замовник керує лише операційними системами віртуальних машин. У цій моделі клієнт отримує усю необхідну для роботи інфраструктуру, але взаємодія відбувається виключно з кінцевими хмарними сервісами. Провайдер залишає за собою сегмент оновлення та налаштування служб хмари, а також управління системою віртуалізації. Таким чином, деяка кількість рутинної роботи залишається у провайдера. Також він забезпечує цілодобову підтримку та миттєву доступність до ресурсів.
ГОЛОВНІ ВІДМІННОСТІ ПРИВАТНОЇ ХМАРИ ВІД ПУБЛІЧНОЇ
Порівнюючи приватну та публічну хмари, першу можна порівняти з приватним будинком, до якого ніхто інший не має доступу. Він завжди закритий на ключ, який є тільки у володаря. Сам будинок може бути орендованим чи власним. Інакше кажучи, приватною хмарою користується тільки одна компанія без сусідів. Управління залишається безпосередньо у власника або ж передається за бажанням провайдеру.
Публічна хмара – це орендована кімната в гуртожитку, де кожен має сусідів. У межах кімнати чи публічного простору орендар може робити тільки те, що дозволено існуючими правилами та володарем. Саме тому послуга публічної хмари надається за підпискою. Клієнт обирає тарифний план та необхідну кількість ресурсів, які йому на цей момент потрібні.
В яких випадках налаштовують приватну хмару?
Треба відмітити, що існують випадки, коли розгортання приватної хмари є максимально доцільним та економічно виправданим. Розглянемо їх детальніше:
- Максимальна безпека. Якщо підприємство потребує налаштування високого рівня безпеки та конфіденційності, приватна хмарає кращим вибором. У такому випадку відбувається самостійне керування політикою безпеки. Також ніхто з сторонніх осіб не має доступу до гіпервізора.
- Індивідуальне налаштування обладнання. За допомогою приватної хмари є можливість створювати проекти з використанням обраного компанією обладнання, яке не передбачається стандартними рішенням провайдерів.
- Необхідність швидкої взаємодії. Приватна хмара стане у нагоді тим клієнтам, які потребують швидкості обміну даними. Наприклад, це актуально для деяких видів великих баз даних.
- Оптимізація в часі. Ті клієнти, які бажають у довгостроковій перспективі знизити витрати на обслуговування інфраструктури, обирають приватні рішення. Наприклад, якщо компанія потребує великої швидкості або продуктивності, тоді не варто витрачати кошти на публічну хмару – у цих аспектах вона декілька програє. Слід відмітити, що це можливо лише при тривалому використанні приватної хмари з однаковим робочим навантаженням.
- Унікальні налаштування. Якщо клієнтові необхідно мати певний рівень продуктивності або є рамки для інших характеристик, тоді кращим рішенням стане приватна хмара. Саме завдяки їй стане можливим втілити всі забаганки та очікування замовника.
Переваги та недоліки приватної хмари
Серед ключових переваг приватної хмари можна відмітити наступні:
- Надійність. Приватна хмара забезпечує високий рівень безпеки корпоративних даних завдяки можливості коригувати налаштування доступу кожного співробітника компанії в залежності від його обов’язків. Завдяки цьому конфіденційна інформація надійно зберігається у захищеному просторі, доступ до якого мають лише співробітники з допуском. Саме через це приватна хмара може стати безперечним вибором організацій державного або військового сектору як один з елементів інформаційної безпеки.
- Особисті ресурси. Кожна приватна хмарапрацює виключно на власному залізі – купленому та налаштованому у своєму ЦОДабо орендованому у дата-центрі. В будь-якому випадку власнику доступний весь обсяг ресурсів, які належать тільки йому. Для постійної обробки великої кількості даних окремі ресурси є кращим вибором підприємства.
- Швидкість. Приватна хмара не потребує розподілення обчислювальних ресурсів між окремими організаціями. Це дозволяє підвищити швидкість передачі даних у межах однієї компанії за рахунок того, що придбане у певному обсязі устаткування працює виключно на неї. Це доречно для тих компаній, які потребують підвищеної продуктивності у своїй роботі.
- Оперативне налаштування. Зміна конфігурації інфраструктури приватної хмари у межах вже існуючого об’єму ресурсів може бути виконана у будь-який момент, коли цього потребує компанія для своєї роботи. Але при необхідності розширення ресурсів, процесс займе значно більше часу. В цьому випадку краще налагодити гібридну хмару.
Серед недоліків розгортання індивідуальної інфраструктури у вигляді приватної хмари є необхідність чекати певний час до отримання готового рішення. Це пов’язано з потребою виконання певних налаштувань за вимогою.
Також обравши розгортання приватної хмари на власному залізі з нуля, слід мати достатньо великий бюджет на закупівлю всіх необхідних компонентів. Саме тому невеликим компаніям та тим, які мають жорстко обмежений бюджет на початковому рівні розвитку, краще за все використовувати орендовані хмарні сервери для розгортання приватної хмари. Інакше капітальні витрати займуть значну частку бюджету.
В будь-якому разі розгортання приватної хмари – це доволі важкий процес, який потребує кваліфікації працівників. Компанія UCloud має чималий досвід у побудові у побудові хмар під індивідуальне замовлення та надання всіх необхідних ресурсів для її розвитку.
Автор: Tonya
Рубрика: Новини Юклауд