Середа, 15 Листопада, 2023
Що таке гібридна хмара: Ваш гід по IT-інфраструктурі
Гібридна хмара – це один з варіантів побудови віртуальної IT-інфраструктури, яка складається з приватної та публічної хмари. Унікальність такої інфраструктури полягає в тому, що є можливість одночасного використання ресурсів різних моделей хмар, з’єднав їх між собою за допомогою спеціалізованих технологій. Це дозволяє за необхідності переносити дані або програми між інфраструктурами, зберігаючи значний рівень безпеки.
Як працює гібридна хмара?
Гнучке поєднання у різних комбінаціях приватної та публічної хмари дозволяє створити гібридну хмару з індивідуальним налаштуванням. Для цього підприємство може використовувати необхідні типи хмарних систем, за необхідності навіть від різних провайдерів. В результаті утворюється унікальна система с цілою низкою використаних технологій та інструментів. Вона здатна динамічно змінюватись за потреби користувача під час збільшення або зменшення навантаження.
Через те, що архітектура гібридної хмари створюється виключно для конкретної організації, кожна структура має відмінності у деталях. Розглянемо один з прикладів налаштування гібридної системи з наступними рівнями:
- Приватна хмара. У цьому середовищі розміщені різні типи даних, які компанія постійно використовує. Головна ціль приватної хмари у цьому випадку – швидкодія під час роботи працівників та великий рівень продуктивності.
- Публічна хмара №1. Головна ціль цього середовища – збереження даних, які використовуються не часто. Також хмара №1 підходить у якості бекап-простору для даних приватної хмари.
- Публічна хмара №2. Це середовище використовується для архівації даних або збереження непотрібних для повсякденної взаємодії документів чи файлів. Часто для архіву обирають модель хмари, яка має найнижчу вартість та невелику швидкодію.
Гібридна хмара: переваги та недоліки
Вибір гібридної хмари обумовлений її перевагами та різноманітними рішеннями, які вона може надати певній організації. Серед переваг можна відмітити:
- Економія. За допомогою гібридної хмари можливо зменшити операційні витрати компанії на обслуговування серверних або оплату орендованих ресурсів у моменти зниженого навантаження у роботі. І, навпаки, під час пікових навантажень або масштабування організація може миттєво використати потужності публічної хмари.
- Комбінації рішень. Використовуючи гібридну хмару, підприємство отримує велику кількість можливостей для побудови інфраструктури та керування ресурсами. Така модель хмари реагує на актуальні потреби організації, що дозволяє за потреби швидко отримувати необхідну кількість простору. Таким чином, користувач працює саме з тим об’ємом, який йому необхідний зараз.
- Універсальність. Гібридна хмара може бути використана у різних сферах діяльності компанії. Наприклад, комбінувати моделі доцільно під час розробки нових програмних продуктів або на етапі їх тестування. У цей момент може бути невідомо, скільки знадобиться ресурсів, тому за допомогою хмари можливо поетапно підключати навантаження. Це ідеальний вибір не тільки для невеликих компаній з обмеженим бюджетом, але й для великих організацій, які намагаються раціоналізувати витрати.
- Безпека. Поєднання різних моделей хмари у роботі дозволяє підвищити надійність збереження даних через можливість їх розподілення між закритими та загальнодоступними просторами. Завдяки цьому на підприємстві можна налагодити рівні доступу між працівниками, виключивши потрапляння конфіденційної інформації не в ті руки.
Звичайно гібридна хмара має й ряд недоліків, які треба мати на увазі до початку розробки плану міграції. Наприклад, треба дуже уважно обирати провайдера, який надає послуги публічної хмари. Це допоможе не втратити дані, які будуть у ній зберігатися. Якщо публічна хмара підключається тільки у моменти пікового навантаження, то необхідно заздалегідь обговорювати цей аспект із провайдером. Такий аспект допоможе отримати саме ту кількість ресурсів, яка потрібна в даний момент.
Також може з’явитися проблема недостатньої продуктивності через нерівномірно розподілені потужності між хмарами. Наслідками цього буде зниження стабільності у роботі програмного забезпечення та проблеми з відмовостійкістю.
Слід відмітити, що існують ситуації, коли приватну та публічну хмари неможливо чи дуже складно з технічного боку сумістити між собою. Це трапляється у випадку використання ними різних технологій та програмного забезпечення. Але навіть після успішного виконання процесу інтеграції можуть виникнути складнощі, якщо у публічній хмарі відбудеться оновлення чи включення нового сервісу.
Вирішення подібних проблем відбувається на етапі розробки гібридної хмари. Для цього залучають таких спеціалістів як, наприклад, хмарних архітекторів. Вони здатні вирахувати необхідні витрати та розробити план інтеграції в залежності від вже наявних ресурсів компанії.
І на останнє – дуже важливо обрати кваліфікований персонал, здатний керувати гібридною хмарою. Наприклад, підтримувати необхідний рівень безпеки та працездатності програмного забезпечення. Також відстежувати можливі вразливості, які можуть виникнути через важку сумісність між хмарами. Це все дозволить вчасно знаходити та вирішувати проблеми гібридної хмари.
Коли слід розгорнути гібридну хмару?
Слід відмітити, що існують випадки, коли гібридна хмара може бути ідеальним вибором для підприємства. Насамперед вона використовується для:
- Роботи додатків, які потребують швидкого зв’язку між клієнтом та сервером. Цей аспект дуже важливий в ігровому середовищі, дії у якому відбуваються в режимі реального часу. У цьому випадку використовується хмарна стратегія, яка включає в себе геолокацію.
- Створення системи резервного копіювання даних. Якщо для цієї цілі залучити ресурси тільки приватної хмари, компанія понесе великі витрати. Також буде знижена швидкодія простору для бекапу. Ідеальним вибором стане публічна хмара, здатна надати простір у необхідному обсязі за доступну ціну.
- Формування простору для тестування. Використання гібридної хмари дозволяє розробникам безпечно тестувати розробки нових додатків в окремому середовищі. Останнє може бути зв’язане з основним простором для розробки ПЗ, що дає можливість спрощувати процес переносу даних готового продукту.
- Взаємодії з даними великого обсягу (big data). Використання гібридних хмар у цьому випадку може значно покращити процес зберігання та обробки інформації. Наприклад, у публічній хмарі можливо зробити більш швидким процес аналізу даних, які не потребують високого рівня конфіденційності. У приватній хмарі можна зберігати та обробляти конфіденційні дані.
Гібридна хмара: що треба знати для створення
Як підсумок необхідно відмітити головні рекомендації для створення працюючої гібридної хмари. До них можна віднести:
- за можливістю забезпечення фізичної близькості серверів приватної та публічної хмари – це дозволить зменшити затримки;
- налаштування зарезервованих, швидких та безпечних каналів зв’язку, що дозволить зберегти всі дані, які пересилаються між приватним та публічним сховищами для опрацювання;
- відмову міграції у публічну хмару у повному обсязі тих додатків, без яких неможлива безперебійна робота усієї системи (великий ризик її повної відмови);
- використання однакової технології віртуалізації як у приватній, так і публічній хмарі;
- вибір провайдера, який може запропонувати гнучкі тарифи для можливості відмови від непотрібних у даний час ресурсів;
- відмову від міграції у публічну хмару частини додатків окремо від базової частини програмного забезпечення, якщо вони чутливі к затримкам.
Гібридна хмара відіграє важливу роль у розвитку сучасних бізнес-структур. Вона забезпечує баланс між гнучкістю публічної хмари та безпекою приватної хмари, дозволяючи компаніям швидко адаптуватися до змінних умов ринку. Оскільки бізнес-середовище продовжує еволюціонувати, Гібридна хмара надає унікальну можливість для підприємств оптимізувати свої ІТ-операції, одночасно підтримуючи високий рівень безпеки та приватності даних.
Виходячи з цього, дуже важливо підходити комплексно та професійно до розробки плану створення гібридної хмари для організації. Саме тому треба звернутися до спеціалістів UCloud, які надають кваліфіковані хмарні послуги українським користувачам. З нами ви можете бути впевнені у збереженні своїх даних завдяки використанню сучасних технологій комунікації та розміщенню заліза як в Україні, так і в Європі.
Автор: Tonya
Рубрика: Новини Юклауд