Понеділок, 23 Жовтня, 2023
Публічна хмара – це що? 5 речей, які варто знати!
Вміст
Публічна хмара (public cloud) – це повне розміщення IT-інфраструктури на серверах провайдера. У подальшому він надає ресурси інфраструктури різним користувачам у певному обсязі, але всі обчислення підпорядковані провайдеру. Безпосередньо ресурси представлені у вигляді динамічного пулу з можливістю зміни об’єму на свій розсуд. Користувач отримує доступ до частини віртуальної інфраструктури через мережу інтернет.
Публічна хмара – нюанси функціонування
Головним аспектом публічної хмари є безпосереднє розміщення IT-інфраструктури у хмарного провайдера. Саме він турбується про закупівлю та оновлення компонентів серверів, налаштування мережевого обладнання, сплачує за використання програмного забезпечення за ліцензування тощо. Користуватися усіма ресурсами провайдера у режимі публічної хмари може будь-хто за підпискою.
Так модель має свої переваги та недоліки для бізнесу, що треба враховувати перед початком використання. Наприклад, публічна хмара не підходить для зберігання зовсім конфіденційної інформації. А ось як середовище для тестування додатків – добре рішення. Це як раз пов’язано з тим, що хмарна інфраструктура повністю знаходиться у володінні й управлінні провайдера.
ГОЛОВНІ ВІДМІННОСТІ ПУБЛІЧНОЇ ХМАРИ ВІД ПРИВАТНОЇ
Ключовим аспектом, який відрізняє публічну хмару від приватної, є наявність чітко ізольованого середовища для останньої. Це дозволяє будувати окрему інфраструктуру конкретно під потреби компанії-замовника. Усі процеси та операції відбуваються під контролем тільки замовника.
Якщо у публічній хмарі відстежування працездатності заліза знаходиться у сфері обслуговування провайдера, то у приватній хмарі користувач самостійно обирає, хто саме цим буде займатися. Наприклад, можна слідкувати за роботою самостійно, або передати на аутсорс. Саме за запитом буде відбуватися оновлення компонентів та підвищення потужності ресурсів. Наймані спеціалісти будуть слідкувати за належним зберіганням власного або орендованого заліза компанії. За бажанням їх обов’язки можна розширити, передавши на аутсорс також слідкування за програмним забезпеченням.
У публічній хмарі усі ці аспекти безумовно знаходяться у володінні провайдера. Користувач отримує вже кінцевий продукт, яким користується без глибокого налаштування.
Переваги та недоліки публічної хмари
На сьогодні однією з найпоширеніших хмарних концепцій є публічна. Це відбувається завдяки наступним перевагам:
- Гнучкості в оплаті. Завдяки тому, що замовник може керувати об’ємом послуг публічної хмари, стає можливим сплачувати виключно за використані ресурси. Саме тому у публічній хмарі немає потреби переплачувати, коли ресурси не потрібні. Компанія може відмовитись від них у періоди простою, а у піковий період підключити знову. Це оптимальний вибір, який допомагає економити, але не дає змоги передбачити кількість використаних ресурсів за певний період. Головною відмінністю від використання локальних серверів в тому, що їх майже неможливо відключити частинами, щоб знизити витрати у періоди простою.
- Доступності. З дата-центрами, які розміщені по всьому світу, замовник може вибирати потрібну йому локацію через свої вподобання. Наприклад, якщо потрібна швидкість передачі даних, треба обирати провайдерів з місцевими ЦОД. Також може виникнути потреба зберігання інформації у певній юрисдикції. В цьому випадку необхідно обирати провайдерів, які розміщують потужності за кордоном у потрібній країні.
- Масштабованості. Цей процес у публічній хмарі відбувається швидше, ніж у інших варіантах хмарних моделей. Лише декілька кліків мишкою потрібно для додавання процесорних ядер або розширення простору хмарного сховища. Всі ресурси користувач отримує за допомогою інтернету дистанційно, а безпосередньо фізичні сервера знаходять у ЦОД провайдера. Подібний підхід до ресурсів актуальний для невеликих компаній, у яких немає достатнього бюджету для налаштування свого заліза. Додатком до цього є можливість швидкого масштабування, якщо бізнес розвивається. Для збільшення потужностей немає необхідності у зміні компонентів фізичного серверу – цим займається провайдер.
- Стабільності. Хмарні ресурси являються доволі відмовостійким рішенням все на рівні архітектури. Це відбувається завдяки можливості використання іншого хмарного сервера у разі відмови. Таким чином, усі системі залишаться у режимі роботи. Тому користувачеві не потрібно хвилюватися через втрату даних. Додатково провайдер може встановити резервування компонентів, що не дозволяє траплятися поломкам, які впливають на працездатність системи. Додавши до системи декілька ізольованих середовищ, фізична частина яких відокремлена від іншого дата-центру, можна значно підвищити стабільність.
- Постійному обслуговуванні. Замовник хмарної інфраструктури може не турбуватися через необхідність постійної зміни заліза – це знаходиться у зоні відповідальності провайдера. Також він повністю забезпечує працездатність електроживлення, облаштовує систему безпеки тощо. Це також значно знижує витрати підприємства. З публічною хмарою працездатність фізичних компонентів не є турботою замовника.
ОДНАК СЕРЕД УСІХ ПЕРЕВАГ КОРИСТУВАЧУ ТРЕБА МАТИ НА УВАЗІ Й НЕДОЛІКИ ПУБЛІЧНИХ ХМАР. ДО НИХ МОЖНА ВІДНЕСТИ:
- Безпечність зберігання даних. Слід відмітити, що провайдер хмарних послуг насправді не має доступу до даних користувача. Він навіть не знає, де знаходяться дані конкретної організації, якщо для неї не виділено окреме залізо. Це пов’язано з особливостями побудови та розподілом інформації в ЦОД. Але через відсутність фізичної ізоляції заліза не рекомендується зберігати конфіденційні дані у публічних хмарах, для цього краще підходить приватна хмара. Також користувач повинен використовувати деякі заходи безпеки зі свого боку, наприклад, встановлювати складні паролі та не використовувати неперевірені мережі.
- Універсальність. У деяких випадках універсальні рішення публічних хмар може бути недостатнім для підприємства. При необхідності індивідуального налаштування деяких опцій, краще використати ресурси приватної хмари.
- Контроль витрат. Через те, що сплата за користування публічною хмарою відбувається тільки за використані ресурси, користувач повинен слідкувати за кількістю витрачених потужностей. В іншому випадку велика можливість значно переплатити за те, що не використовується. Особливо на цей аспект треба звертати увагу під час використання послуг глобальних провайдерів, які крім вартості ресурсів тарифікують більшу частину операцій.
- Швидкодія. Публічна хмара програє в цьому аспекті приватній. Якщо підприємство потребує дуже великої швидкості під час роботи з певними додатками або ресурсами, то краще використовувати призначений виключно для одного користувача ізольований приватний простір.
Таким чином, публічна хмара може стати додатковим інструментом для покращення працездатності бізнесу. Але для цього треба обрати надійного провайдера. Компанія UCloud допоможе організувати безперебійну взаємодію інструментів публічної хмари з бізнесом. Користувачу не потрібно робити складні налаштування – універсальність технології дозволяє відразу працювати з виділеними ресурсами. А усі додаткові питання можливо вирішити зі співробітниками UCloud за телефоном +380 44 594-7-594. Звертайтись у будь який час!
Автор: Tonya
Рубрика: Новини Юклауд