Четвер, 02 Травня, 2024
ТОП 4 Недоліки використання хмарних сервісів
Кожна сучасна технологія має певні функції, які потребують більшої уваги від користувачів перед її підключенням. Це стосується й хмарних сервісів. Щоб налагодити їх якісну роботу на підприємстві, потрібні деякі зміни у звичайній діяльності. Наприклад, важливо розуміти, як вибрати надійного постачальника послуги або які дані краще зберігати віддалено. У цій статті пропонуємо розглянути недоліки використання хмарних сервісів, які взагалі можуть з’явитися через недостатню кількість знань про хмарні технології.
На чому ґрунтується робота хмарних сервісів?
Під хмарними сервісами розуміють комплекс програмно-апаратних рішень, на базі яких компанії можуть розгортати віддалену IT-інфраструктуру. Всі дані зберігаються на віртуальних серверах у дата-центрах, які можуть бути розміщені у різних частинах країни або навіть поза її межами.
За форматом хмарні сервіси бувають:
- публічна хмара – інфраструктура та обчислювальні потужності належать провайдеру, який надає послугу за передплатою з доступом через інтернет;
- приватна хмара – повністю належать організації або взяті в оренду у провайдера потужності, які повністю ізольовані від зовнішнього світу та під повним контролем замовника;
- гібридна хмара – такі хмари розподіляють свою інфраструктуру на приватний та публічний сектор, що надає змогу розподіляти конфіденційність та зручність.
Вигоди vs Недоліки використання хмарних сервісів: на що треба звернути увагу
Розуміючи, які бувають хмарні сервіси та яку мають структуру, компанії можуть зосередитись на правильній стратегії їх впровадження. Саме тоді будуть виключені недоліки використання хмарних сервісів, а компанія зможе концентруватись на їх перевагах. Розглянемо ключові моменти, на які потрібно звернути увагу під час переходу на хмару.
Підтримка постійного інтернет-з’єднання
Щоб хмара та усі її сервіси ефективно працювали, необхідно мати постійний, якісний та швидкий зв’язок. Тому компанії повинні зосередити свою увагу на наступних моментах:
- пропускна здатність;
- постійний доступ до мережі;
- висока швидкість з’єднання.
Для налагодження якісного інтернету організація повинна обрати надійного інтернет-провайдера та встановити сучасне обладнання. В іншому випадку користувачі не зможуть отримати доступ до своїх даних. За неможливості налагодження постійного підключення до інтернету, компанії краще обрати інший спосіб створення інфраструктури. Саме тому відсутність зв’язку входить у недоліки використання хмарних сервісів.
Конфіденційність даних
Більшість новачків, які не використовували хмарні сервіси, побоюються за конфіденційність введених даних. Але перевірені постачальники хмарних послуг включають різні засоби для створення безпечного середовища. Наприклад, це може бути автентифікація, криптографічне шифрування або налаштування багаторівневого доступу. Щоб уникнути неприємностей з особистою інформацією, необхідно дотримуватись рекомендацій постачальника хмарних послуг.
Регулярна сплата за послуги
У недоліки використання хмарних сервісів увійшов й обов’язок користувачів сплачувати абонплату за обраними тарифами. Але насправді погодинна сплата за використані послуги є значною економією бюджету. Особливо це стосується тих напрямків бізнесу, які мають сезонні навантаження. При наявності локальної інфраструктури користувачі сплачують за її обслуговування цілий рік, а також вкладають чималенькі суми в амортизацію обладнання та закупівлю нового. Хмарні сервіси дозволяють за необхідності зменшувати кількість послуг та кінцеву суму тарифу. А у часи навантаження знов збільшувати кількість ресурсів.
Таким чином, відносити у недоліки використання хмарних сервісів сплату за послуги зовсім не потрібно, якщо правильно підійти до організації інфраструктури. Хмарні сервіси пропонують більший рівень гнучкості, що дозволяє бізнесу економити та не сплачувати за зайві ресурси. Зазвичай, користувач повинен самостійно слідкувати за періодом навантаження та простою.
Вибір серверів та послуг для збереження даних
У більшості випадків провайдери, які надають хмарні послуги, зберігають дані користувачів у різних ЦОДах. До їх фізичного обладнання клієнти мають доступ за попереднім погодженням з провайдером та лише в присутності його співробітників, а всі візити строго контролюються службами безпеки ЦОД та провайдера. Інколи, саме цей момент бентежить користувачів та примушує їх сумніватися у надійності хмари. Але насправді це зовсім безпідставний сумнів, який не можна відносити у недоліки використання хмарних сервісів.
Збереження даних у хмарі може бути надійнішим, ніж у локальних структурах. Це обумовлено тим, що провайдери за потреби надають послугу резервного копіювання. Завдяки їй усі файли та дані компанії зберігаються не тільки на орендованих серверах. Вони із зазначеною в договорі періодичністю копіюються на сервери, розташовані в інших ЦОД-ах провайдера. Додатково користувач може самостійно обрати сервер, де будуть зберігатись його дані.
Саме тому, задля надійного забезпечення збереження всіх даних користувачу необхідно під’єднати різні рівні безпеки, які пропонує провайдер.
Головні висновки
Як бачимо, недоліки використання хмарних сервісів можуть зникнути зовсім, якщо заздалегідь подбати про безпеку та правильне налаштування. Звертайтесь до спеціалістів UCloud, щоб дізнатися найкращий спосіб переходу до хмари саме для вашої компанії. Номер телефону та електронна пошта вказані на сайті.
Автор: Tonya
Рубрика: Новини Юклауд