П’ятниця, 20 Січня, 2023
Що таке хмарні сервіси - ТОП 3 кращих від UCloud
Вміст
Хмарні сервіси (cloud services) – це програмне-апаратне рішення, що служить компаніям фундаментом для розміщення їхньої IT-інфраструктури. Хмарні провайдери організовують на базі обраних платформ хмарні сервіси, які надалі здаються в оренду бізнесу. Таке рішення забезпечує користувачам по всьому світу доступ до високопродуктивних ресурсів для створення власних інфраструктур.
Хмарні сервіси дозволяють компанії:
- дистанційно керувати процесами;
- автоматизувати рутину;
- організувати робочий простір для співробітників;
- захистити дані від знищення та витоків.
За допомогою хмарних технологій бізнес організовує всю свою роботу. Сloud services дозволяють зберігати дані, створювати віртуальні робочі місця, організовувати гнучку оркестрацію контейнерними програмами з їх подальшою масштабованістю.
Хмарні сервіси починають вибудовуватися з ЦОД, на яких розміщено хмарну. Це хмарне сховище, в якому збирається та обробляється інформація. Дата-центри можуть бути територіально віддалені один від одного та пов’язані на великій відстані захищеними високошвидкісними каналами звʼязку. Їх обслуговують інтернет-провайдери. Користувачі підключаються до хмарної інфраструктури через інтернет, отримуючи можливість працювати зі своїми застосунками/сервісами.
Хмарні сервіси: який формат обрати?
Умовно можна виділити три категорії:
- приватні хмари – належать компанії та працюють на її обладнанні; таке рішення має досить високий кошторис, оскільки всі витрати на обслуговування та адміністрування лягають на бізнес (приватні хмарні сервіси – це історія про нескінченні інвестиції);
- публічні хмари – утримуються хмарним провайдером; компанії платять лише за ресурси, які їм потрібні для роботи;
- змішані (гібридні хмари) – частина інфраструктури знаходиться в публічній хмарі, частина – на приватній. Такий підхід добре зарекомендував себе, коли компанії потрібно зберігати великий обсяг конфіденційних даних на закритому сервері в приватній хмарі, але при цьому вона використовує інші аналітичні інструменти та програми, які можна запускати на публічних хмарних платформах.
Public cloud services є одним з найпопулярніших видів. Порівняно з приватними хмарними сервісами, це зручне та економічно вигідне рішення для багатьох компаній, включаючи великий бізнес.
Найчастіше хмарні провайдери надають три типи послуг:
IaaS (Infrastructure as a Service) — інфраструктура як сервіс
Постачальник хмарної послуги надає в оренду обчислювальні ресурси. Це може бути сукупність віртуальних машин, сховищ даних, мережевих елементів різних типів. За допомогою IaaS користувач може швидко розгортати копії ОС, запускаючи віртуальні копії ряду програмних пакетів. У цьому випадку немає потреби розгортати власну інфраструктуру. Все необхідне надається постачальником IaaS. При цьому таке хмарне середовище є гнучким та масштабованим.
Хмарні сервіси та ресурси, які не використовуються, можуть вивільнятися в автоматичному режимі, а при додатковому навантаженні швидко вводяться в дію нові ресурси.
IaaS найчастіше використовується ІТ-фахівцями різних сфер (банківська, телекомунікаційна тощо). Водночас, серед розробників популярніша модель PaaS.
Проте і IaaS, і PaaS дозволяють заощаджувати кошти та не особливо вдаватися у подробиці технічної інфраструктури провайдера послуг. На провайдері лежать обов’язки щодо технічної підтримки платформи. Це оновлення апаратної платформи, програмної платформи, додавання нових потужностей.
PaaS (Platform as a Service) – платформа як сервіс
Якщо коротко, то PaaS – це один із способів надання клієнту готового програмного середовища. Одночасно надаються інструменти для тонкого налаштування такого середовища. Елементами PaaS є апаратне забезпечення, операційна система, СУБД, проміжне ПЗ, інструменти тестування та розробки. Зараз хмарні сервіси такі як PaaS розглядаються як один із стандартів для електронної комерції.
За потреби користувач може швидко розгорнути типове хмарне середовище для розробки та тестування своїх продуктів. Також у типовому середовищі можна розміщувати резервні backup майданчики, переносити частину робочих навантажень із приватної хмари у загальну та назад.
SaaS (Software as a Service) – програмне забезпечення як сервіс
Хмарні сервіси, які набули особливо активного розвитку в останній час. SaaS використовується розробниками програмних аплаінсів з наданням віддаленого доступу. Відмінним прикладом SaaS може бути Microsoft Office 365. Корпорація Microsoft надає за моделлю SaaS доступ клієнтам до MS Office Suite (Office Web Apps) поруч із SharePoint Server, Exchange Server та іншими сервісами та програмами.
SaaS зазвичай означає відсутність необхідності інсталювати пакет програм. Відповідно, немає потреби витрачатися на встановлення, оновлення та обслуговування обладнання та програм, які працюють на цьому устаткуванні. При цьому із SaaS може працювати відразу кілька користувачів. Плата зазвичай знімається у вигляді абонентської плати (у випадку Microsoft Office 365), або ж на основі обсягу операцій. Технічна підтримка лягає на плечі розробника SaaS-платформи, від користувача не потрібно ніякої участі.
Перевагами SaaS перед стандартною моделлю роботи з ліцензійним ПЗ є відсутність необхідності разової оплати ліцензії. Витрати на хмарні сервіси в цьому випадку можуть бути дуже солідними. Користувач може спокійно працювати у середовищі обраної програмної платформи, не переймаючись ні про що інше.
SaaS – модель, переваги якої будуть особливо відчутні невеликими компаніями.
Хмарні сервіси спрощують ведення бізнесу
Хмарні сервіси корисні всім — і стартапам, і великим компаніям. Завдяки хмарним рішенням багато хто пережив локдаун, завдяки, наприклад, організації віддалених робочих місць.
Хмарні сервіси також допомагають:
- автоматизувати бізнес-процеси за допомогою CRM та інших інструментів;
- налагодити внутрішні та зовнішні комунікації: створити безпечний та швидкий месенджер для спілкування між співробітниками компанії або власну онлайн-платформу для взаємодії з клієнтами (інтернет-телефонія, чати);
- прискорити облік: програми з серії Metabase допомагають збирати важливі для компанії дані – наприклад, кількість продажів, відгуки користувачів – з різних джерел і представляти їх у вигляді зручних схем та таблиць;
- захистити дані.
Хмарні сервіси дозволяють зосередитись на розвитку бізнесу та плануванні, віддавши вирішення технічних завдань та проблем зовнішнім фахівцям за адекватні гроші.
Важливою перевагою хмарних сервісів є можливість їх швидкого підключення/відключення, а інтеграція застосунків не займає багато часу. У більшості випадків використовувати хмарну інфраструктуру значно дешевше, ніж переплачувати за коробкові рішення чи придбати обладнання.
Класичний виділений сервер та хмарний сервіс можуть відрізнятись за ціною більш ніж на 60% залежно від хостингу та набору послуг. До того ж виділений сервер дає фіксований набір ресурсів, а хмара динамічно змінюється в залежності від поставлених завдань.
Хмарні сервіси захищають від зовнішніх та внутрішніх загроз
Оцінюючи безпеку хмарних сховищ та серверів, потрібно розуміти, що будь-яка віртуальна інфраструктура завжди базується на дата-центрах, які повинні бути захищені фізично. Від технічного захисту дата-центру залежить загальна безпека хмарної системи, а отже, й інформаційна безпека всіх структур, що працюють на базі цієї хмари.
Провайдери витрачають багато ресурсів на безпеку, тому що від цього залежить їх репутація. Дата-центри захищені від пожеж, повеней, несанкціонованого доступу та інших надзвичайних ситуацій. Під час підключення до хмарної інфраструктури бізнес отримує гарантії безпеки та конфіденційності.
Для забезпечення безпеки даних сервіс-провайдери використовують цілий комплекс заходів для захисту хмари: антивірусне ПЗ, міжмережеве екранування, захист середовища від проникнення ззовні та DdoS-атак, забезпечення доступів на рівні ОС, спеціальні алгоритми та засоби від НСД через мережу тощо.
ТОП 3 варіантів кращих cloud services для бізнесу
Google Workspace – хмарна екосистема від Google. У ній можна редагувати файли, надавати доступ колегам для спільної роботи над документами, таблицями та презентаціями. Сервіс пов’язаний з іншими інструментами Google. Це один із найпопулярніших хмарних сервісів для роботи з документами у хмарі.
ДОДАТКОВІ ФІШКИ:
- є інтеграція із популярними хмарними сервісами типу Slack, Autodesk, Adobe, amoCRM та понад 100 різних доповнень для документів;
- оформлюючи передплату, можна отримати до 10% кешбеку при покупці будь-яких пристроїв у Google Store, бали на баланс Google Play, знижки при бронюванні номерів у готелях та багато іншого;
- зручна система пошуку файлів не лише за ім’ям, а й за вмістом документа.
- можливість встановити необхідний рівень доступу до документа;
- можна працювати з документами в режимі офлайн;
- висока безпека даних: шифрування за протоколом HTTPS, алгоритм Perfect Forward Secrecy (PFS), використання подвійних ключів шифрування RSA-2048.
Microsoft OneDrive дозволяє збільшувати сховище від 5 до 100 Гбайт. Придбати додатковий простір для бізнесу або сім’ї можна лише через покупку Microsoft 365 разом з додатковими програмами та функціями. Через десктопну програму OneDrive можна переносити файли в хмару перетягуванням
ФУНКЦІЇ:
- Управління рівнем доступу.
- Додатковий захист через власний сейф: подвійна автентифікація для входу.
- Можливість перегляду вибраних файлів без доступу до Інтернету.
- Використання сховища через вебверсію, мобільний та десктоп-додатки, підтримка XBOX.
Особливості:
- Розмір файлу, що завантажується, не більше 15 Гбайт.
- Тяжка процедура реєстрації бізнес-тарифу та покупки.
- Безліч додаткових функцій, крім зберігання.
Dropbox можна назвати третім за популярністю хмарним сервісом після Google Drive та One Drive. Крім зберігання файлів тут є функція синхронізації даних у реальному часі з будь-яких пристроїв та можливість пересилати великі файли по 2 ГБ та 100 ГБ (залежно від тарифу). У сервісі є функціонал для роботи над файлами. Файлами можна ділитися навіть із незареєстрованими в Dropbox користувачами.
Додаткові фішки хмарного сервісу:
- функція віддаленого форматування даних на втраченому девайсі (смартфоні, ноутбуці);;
- оптичне розпізнавання символів у сканованих документах; Зручно, якщо необхідно знайти інформацію, не відкриваючи всі поспіль скани на диску;
- можливість відновлення віддалених файлів на термін від 30 до 180 днів ;
- інструменти для спільної роботи: адміністрування робочих груп, Dropbox Paper, журнал версій та дій із файлами для відстеження виконання завдань командою, форма коментарів та приміток, функція сканування документів;
- інтеграція з іншими хмарними сервісами: Trello, Zapier, Salesforce, Slack, Gmail, Outlook;
- вбудований інструмент електронного підпису HelloSign;
- інструменти безпеки даних: можливість встановити ступінь приватності документа, опція обмеження на завантаження файлу, захист вмісту паролем, встановлення терміну дії доступу до файлів;
- 256-бітове шифрування AES та шифрування SSL/TLS для безпеки файлів.
Перейти на хмару можна за допомогою UCloud
Перехід до хмарних сервісів можна умовно розділити на кілька етапів:
- аналіз бізнес-процесів;
- готовність до міграції з традиційних серверів до хмарних;
- вибір провайдера хмарних послуг та відповідного пакета послуг;
- самостійне настроювання та інтеграція або використання послуг провайдера;
- доопрацювання рішення під завдання бізнесу – наприклад, зміна поведінки програми для аналізу даних співробітниками компанії;
- навчання співробітників — силами компанії або документацією хмарного сервісу.
Якщо компанія довіряє процес фахівцям UCloud. Відповідно до потреб клієнтів наші спеціалісти готові надати такі послуги:
- перенести робочі проєкти в хмару;
- реалізувати міграцію в хмару інфраструктури;
- налаштувати та запустити хмарну платформу.
З UCloud вам зовсім необов’язково мати у штаті вашої компанії адміністратора з обслуговування хмарних сервісів. Всі турботи нам можна довірити нам та гарантовано розраховувати на індивідуальну підтримку команди та оперативне обслуговування проєкту.
Що в результаті?
Хмарні сервіси спрощують ведення будь-якого бізнесу. Вони допомагають автоматизувати бізнес-процеси, організувати віртуальне робоче місце співробітників, звітувати, захищати дані.
Хмарні сервіси дають гнучкість. Можна швидко розгортати нові програми та додавати послуги, які допоможуть комфортно працювати з хмарними сервісами.
Хмарні сервіси безпечні. Фахівці команди підтримки цілодобово моніторять активність, гарантують стійкість до відмови серверів і допомагають у разі виникнення проблем.
Автор: Tonya
Рубрика: Новини Юклауд